Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Minister zdrowia o nauce zdalnej i stacjonarnej
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 23.03.2022 04:18

Minister zdrowia o nauce zdalnej i stacjonarnej

Adam Niedzielski
fot. Pawel Wodzynski/East News

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej odniósł się do kwestii związanych z programem szczepień i czwartą falą koronawirusa. Odpowiedział także na pytania dotyczące organizacji zajęć w szkołach oraz na uniwersytetach.

Czwartej fali koronawirusa obawiają się nie tylko przedsiębiorcy, ale również i uczniowie. Wiązałaby się ona ze zmianami w organizacji zajęć lekcyjnych i zmusiła ich do przejścia w pełny tryb zdalny. Podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski odpowiedział na związane z tym pytania.

Minister zdrowia o nauce zdalnej

Adam Niedzielski wziął udział w inauguracji roku akademickiego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W trakcie konferencji prasowej minister zdrowia rozwiał wszelkie obawy związane z naukę zdalną. Przyznał, że chce, aby przez najbliższe miesiące zajęcia prowadzone były w trybie stacjonarnym. Podkreślił, że jest to szczególnie istotne w przypadku uniwersytetów medycznych, w których studenci muszą być przygotowani do swojego zawodu ze szczególną dokładnością.

Minister zdrowia zachęca do szczepień

Według oficjalnych danych w ubiegłym tygodniu zanotowano około 2 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Specjaliści coraz bardziej obawiają się kolejnej fali zachorowań i zachęcają do szczepień. Adam Niedzielski wypowiedział się na ten temat w trakcie konferencji.

- Szczepienia są największym osiągnięciem naukowym współczesności zabezpieczającym nasze zdrowie — powiedział minister zdrowia.

Minister liczy na to, że szpitale są wystarczająco dobrze przygotowane na ewentualną falę zakażeń. Pomimo to ma nadzieję, że Polacy będą decydowali się na szczepienia. Zwiększenie liczby zaszczepionych zmniejszy możliwość wystąpienia czwartej fali i umożliwi uczniom oraz studentom możliwość kontynuowania nauki stacjonarnej.

Niedzielski zwrócił także uwagę na brak zaufania wobec lekarzy i specjalistów. Nazwał to kryzysem wiedzy i autorytetów.

- Wiedza to jest ugruntowana badaniami, dowodami naukowymi informacja przetworzona, która jest opisana, odpowiednią metodologią obudowana i dzięki temu daje nam obiektywne wnioski, z których można korzystać. Dobrodziejstwo w postaci szczepień jest szczytowym osiągnięciem – powiedział minister.

Według Niedzielskiego konieczne jest odbudowanie wiary w autorytety i pokazanie ludziom, że wiedza to nie tylko powierzchowne dane znalezione w internecie.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy: