Minister Zdrowia o szczepionkach dla dzieci
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 20.03.2021. Sejm. Briefing ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrow Michala Dworczyka po posiedzeniu Rzadowego Zespolu Zarzadzania Kryzysowego N/z: Adam Niedzielski
Karol Zaborowski - 8 Kwietnia 2021

Minister zdrowia o szczepionkach dla dzieci: "Jeśli dobrze pójdzie, to w wakacje będziemy szczepili chętne"

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał ważny komunikat dotyczący dzieci. Polityk przewiduje, że już w czasie wakacji możliwe będzie zaszczepienie dzieci przeciwko COVID-19.

W ostatnim czasie minister zdrowia zadecydował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia. Dla wielu osób nie było to żadne zaskoczenie, ponieważ patrząc na dane publikowane przez ministerstwo zdrowia, trudno było oczekiwać, że nastąpi nagle poluzowanie aktualnych obostrzeń.

Niestety oznacza to, że zarówno uczniowie klas I-III, jak i starsze roczniki nadal będą musiały uczestniczyć na lekcje w trybie zdalnym. Jednak szef resortu zdrowia przekazał również dobre wieści. Chodzi dokładniej o możliwość szczepienia dzieci przeciw COVID-19.

Minister zdrowia o szczepionkach dla dzieci

Aktualnie nie ma dostępnej szczepionki przeciw COVID-19 dla dzieci. Według zaleceń dostępne teraz specyfiki są przewidziane dla osób po 16. roku życia. Wynika to z faktu, że w medycynie dziecko kończące 16 lat, jest leczone jak osoba dorosła. Mowa tu o przeliczaniu dawek leków, a także procedurach, które mogą się różnić w przypadku młodszych pacjentów.

Od dziś rodzice mogą zapisać swoje dzieci na test w kierunku SARS-CoV-2. Informację podało Ministerstwo ZdrowiaOd dziś rodzice mogą zapisać swoje dzieci na test w kierunku SARS-CoV-2. Informację podało Ministerstwo ZdrowiaCzytaj dalej

Jednak w naszym kraju do szczepień dopuszczone są jedynie osoby pełnoletnie. Aktualnie programem szczepień zostały objęte osoby po 40 roku życia. Co więcej, w Polsce do tej pory podano już 6 790 945 dawek szczepionki, z czego 2 082 707 otrzymało już dwie dawki.

- Jeśli dobrze pójdzie, to w wakacje będziemy szczepili chętne dzieci - stwierdził minister zdrowia.

Oczywiście mowa o szczepieniach dobrowolnych tak jak w przypadku innych grup wiekowych. Jednak zanim będzie to możliwe, to najpierw preparaty muszą zostać przebadane co do bezpieczeństwa w przypadku podawania ich dzieciom.

Jednocześnie minister zdrowia zapewnia, że na temat bezpieczeństwa szczepionek dla dzieci, napływają od firmy Pfizer bardzo obiecujące informacje. Niewykluczone, że to właśnie wakacyjne szczepienia uczniów, mogą stanowić koniec edukacji zdalnej w naszym kraju.

Przypomnijmy, że nauczyciele zostali już objęci szczepieniami, w przeciwieństwie do dzieci. Jeżeli również uczniowie przejdą szczepienia, to w takiej sytuacji zarówno dzieci, jak i ich nauczyciele będą odporni na patogen.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: Onet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News