Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało o działaniach związanych z sytuacją w Ukrainie
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 05.03.2022 01:00

Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało o działaniach związanych z sytuacją w Ukrainie

ważne-wazne-lelum
fot. Iberion

Blisko 100 ukraińskich dzieci trafiło do Polski. W ramach akcji pomocy dla małych pacjentów onkologicznych z Kijowa, Odessy, Charkowa, Dnipro i Lwowa Ministerstwo Edukacji i Nauki zorganizowało konwój 5 busów, który bezpiecznie przetransportował małych uchodźców.

Wojna na Ukrainie trwa. Rosyjskie wojska uderzają nie tylko w obiekty wojskowe, ale także budynki infrastruktury cywilnej, w tym budynki mieszkalne i szpitale. Mieszkańcy ukraińskich miast zmuszeni są do opuszczenia swoich domów i ukrywania się w schronach przeciwbombowych. Ewakuowane są szpitale i domy dziecka. Polska wyciąga do nich pomocną dłoń.

Ministerstwo edukacji o akcji pomocy dla dzieci z Ukrainy

Ministerstwo edukacji przekazało informacje dotyczące akcji pomocy dla uchodźców z Ukrainy. W ramach przedsięwzięcia do Polski bezpiecznie zostało przewiezionych około 100 dzieci, będących pacjentami onkologicznymi.

- W ramach akcji pomocy dla małych pacjentów onkologicznych z Kijowa, Odessy, Charkowa, Dnipro i Lwowa, w której uczestniczył wiceminister Tomasz Rzymkowski, stworzono konwój 5 busów, które bezpieczne przewiozły blisko 100 ukraińskich dzieci do Polski - podało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Ministerstwo Edukacji i Nauki zapewniło transport

W ewakuacji ponad setki dzieci, w tym leczonych onkologicznie, zorganizowanej przez lekarza Pawła Szczucińskiego uczestniczył poseł Tomasz Rzymkowski. Ministerstwo Edukacji i Nauki zapewniło transport, a nad bezpieczeństwem dzieci czuwało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

- Dzieci z tego materiału zostały wczoraj ewakuowane, są teraz bezpieczne w Polsce. Wiele dzieci czeka na pomoc, musimy im pomoc! - napisał Tomasz Rzymkowski w poście na Twitterze.

Polska otwiera dla Ukraińców swoje granice i serca

Polska bardzo mocno angażuje się w pomoc ukraińskim uchodźcom. Akcje pomocowe organizuje rząd, polskie służby, kościoły, fundacje i wszelkiego rodzaju organizacje oraz wolontariusze, czyli zwykli ludzie o wielkich sercach.

- Gdy Rosja otwiera do Ukraińców ogień - Polacy otwierają dla nich granicę i serca! - napisał na Twitterze Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: twitter.com