Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Możesz dostać 1200 zł na wakacje dla dziecka. Musisz spełnić te dwa warunki
Beata Łajca
Beata Łajca 12.05.2024 10:56

Możesz dostać 1200 zł na wakacje dla dziecka. Musisz spełnić te dwa warunki

dziewczynki na szlaku górskim
fot. Pixabay/MaBraS

Chciałabyś wysłać twoje dziecko na kolonie, ale nie masz na to pieniędzy? Jeżeli pociecha ma mniej niż 16 lat, możesz otrzymać konkretne pieniądze na letni obóz. Są jednak pewne warunki.

Nie wszystkich stać na to, żeby wysłać dziecko na kolonie. Ale niektóre rodziny mogą skorzystać z dofinansowania wyjazdów. Każde dziecko może dostać aż 1200 zł dopłaty do kolonii organizowanych przez Fundację Szansa dla Gmin. Jakie warunki trzeba spełnić?

1200 zł na kolonie dla dziecka

Fundacja Szansa dla Gmin regularnie organizuje kolonie dla dzieci. W 2024 roku odbyły się już obozy zimowe, w trakcie szkolnych ferii, a 6 maja ruszyła rekrutacja na obozy letnie. Organizacja ma w swojej ofercie aż 7 ośrodków, w których odbędą się 9-dniowe turnusy dla dzieci w wieku do 16 lat.

Każdy, kto spełni odpowiednie warunki, otrzyma dofinansowanie kolonii w kwocie 1200 zł. Po stronie rodziców pozostanie tylko wpłata 800 zł na konto fundacji. Za dzieci, które chciałyby wziąć udział w obozie, ale nie spełniają wymogów, będzie trzeba zapłacić 1900 zł.

dzieci na spacerze w górach
fot. Pixabay.EME

1200 zł na dziecko – komu przysługuje

Fundacja Szansa dla Gmin organizuje wyjazdy dla dzieci przede wszystkim z rodzin rolniczych. Dlatego jednym z głównych kryteriów uzyskania dofinansowania jest to, aby rodzice dziecka byli objęci Rolniczym Ubezpieczeniem Społecznym.

Drugie kryterium dotyczy wieku uczestników. Nie mogą być starsi niż 16 lat. To znaczy, że o dofinansowanie kolonii mogą ubiegać się rodzice dzieci urodzonych w 2008 roku lub później. Organizator nie podaje limitu dofinansowania, ale żeby mieć szanse na pieniądze, trzeba się pospieszyć. A oferta wyjazdów jest bardzo kusząca.

Kolonie z dofinansowaniem

Kolonie organizowane przez Fundację Szansa dla Gmin odbywają się w 7 ośrodkach wypoczynkowych. Cztery z nich znajdują się nad morzem, a trzy w górach. Są to:

  • Pensjonat  "Beata" Ustronie Morskie, ul. Kolejowa 55/57;
  • Ośrodek Wypoczynkowo – Kolonijny "Korona" Mikoszewo, ul. Gdańska 16;
  • Ośrodek Wczasowy "Pionier" Łukęcin, ul. Słoneczna 13A;
  • Ośrodek "Bałtyk" s.c., Władysławowo, ul. Kolejowa 5;
  • "Pokoje u Heleny" Willa Tatra House, Zakopane, ul. Janosówka 10b;
  • D.W. Halina, Zakopane – Olcza, Stachonie 28, 28a;
  • Kwatery Prywatne Andrzej Sieczka, ul.Kasprowicza 41a, Poronin

Aby zdobyć dofinansowanie, rolnicy muszą zgłosić się do koordynatora fundacji w swoim regionie. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie: http://szansadlagmin.pl/rekrutacja-letnia/.

Zobacz także:

Jak zorganizować dziecku tanie wakacje? Mamy dla ciebie aż 9 propozycji

Dlaczego warto jechać z dziećmi na all inclusive? Zaskoczy cię, ile to kosztuje

Polskie Malediwy za darmo. Tu zrobisz rodzinie zdjęcia jak z rajskich wakacji