portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Nagrali pierwsze spotkanie z adopcyjnym dzieckiem. Nie mogli powstrzymać emocji, wideo porusza do łez
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 20.07.2022 16:06

Nagrali pierwsze spotkanie z adopcyjnym dzieckiem. Nie mogli powstrzymać emocji, wideo porusza do łez

Dziecko
fot. instagram.com/brianakbw_/

Państwo Wilson mieszkający w Karolinie Północnej w Stanach Zjednoczonych cztery lata temu zdecydowali się na adopcję. Gdy niedawno pochwalili się archiwalnym nagraniem z pierwszego spotkania z małym chłopcem, internautom polały się łzy.

Para postanowiła zmienić życie jednego dziecka na lepsze i przygarnęła go pod swój dach. Gdy chłopiec o imieniu Finley został zaadoptowany, leżał jeszcze w kołysce. Teraz ma już 4 lata i jest szczęśliwym dzieckiem państwa Wilson.

Skomplikowana procedura adopcyjna

Adopcja to żmudny i skomplikowany proces, przez który nie jest łatwo przejść. W naszym kraju zaadoptować można jedynie dziecko opuszczone przez rodziców, czyli takie, którego rodzice nie żyją bądź zrzekli się praw rodzicielskich (lub zostali ich pozbawieni przez sąd). W Stanach Zjednoczonych standardową procedurą adopcyjną jest przejście przez skomplikowaną drogę prawną oraz serię szkoleń, badań i egzaminów. Państwu Wilson się to udało, dzięki czemu do ich rodziny mógł dołączyć niemowlak o imieniu Finley. Cztery lata po przyjęciu go pod swój dach postanowili pokazać internautom, jak wyglądało pierwsze spotkanie.

Pokazali nagranie z pierwszego spotkania z synem

- Cztery lata temu moje serce zaczęło się uzdrawiać. Finley to najwspanialszy prezent, jaki mogłam dostać od życia. Jego czułość, gigantyczne serce i piękne niebieskie oczy są naszym balsamem w zepsutym świecie - czytamy w opisie pod wideo.

Na nagraniu widzimy, jak mężczyzna powoli podchodzi do koszyczka z małym dzieckiem. Chwilę później dołączają do niego dwie kobiety. Widać, że wszyscy są zachwyceni nowym członkiem rodziny i nie mogą opanować swoich emocji. Poruszający film tak bardzo spodobał się internautom, że polubili go ponad 30 tys. razy.

- Gratulacje. Czy to nie jest najpiękniejszy dzień waszego życia?

- Płaczę, bardzo potrzebowałam zobaczyć dziś coś takiego - Adopcja to prawdziwy skarb - czytamy w komentarzach.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: Edziecko

Tagi: adopcja