10 stycznia uczniowie wrócili na nauczanie stacjonarne. Ministerstwo Edukacji i Nauki natychmiast udostępniło dane dotyczące funkcjonowania szkół w całym kraju. Na razie większość placówek korzysta z trybu tradycyjnego.
Ponad 99 proc. szkół podstawowych i ponadpodstawowych naucza stacjonarnie. W całym kraju tylko jednostkowe przypadki przeszły na tryb online lub hybrydowy. Może to się jednak szybko zmienić.
Nauczanie stacjonarne w całym kraju
Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało raport dotyczący funkcjonowania szkół oraz przedszkoli. Póki co sytuacja w polskich placówkach wygląda pozytywnie. Minął jednak tylko jeden dzień nauczania stacjonarnego. Do 9 stycznia wszystkie szkoły były zamknięte.
Wśród szkół podstawowych 99, 8 proc działa stacjonarnie. Jest to w praktyce 14 358 placówek. Tylko 3 przeszły na tryb zdalny, a 27 na mieszany. Jeszcze lepiej prezentuje się sytuacja szkół ponadpodstawowych. 99, 8 proc. (7 806) z nich działa normalne. Ani jedna nie przeszła na nauczanie zdalne, a tylko 6 skorzystało z trybu hybrydowego.
Michał Wiśniewski udostępnił stare zdjęcie z dziećmi. Fani nie mogli wyjść z zachwytu
CZYTAJ DALEJCzy wróci nauka zdalna?
Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń wielu rodziców zastanawia się, czy dzieci w najbliższym czasie znowu nie wrócą na nauczanie zdalne. Ich wątpliwości rozwiał Przemysław Czarnek podczas rozmowy dla RMF FM.
- Pamiętajmy, że wracam po okresie trzech tygodni przerwy świątecznej i sześciu dniach, do siedmiu, nauki zdalnej. Pamiętajmy, że część Polski wraca tylko na tydzień, bo już od 15 stycznia pięć województw przechodzi na ferie zimowe. Po tygodniu kolejne dwa województwa dołączają, później kolejne aż do końca lutego, więc ruch okołoszkolny będzie ograniczony - można powiedzieć - do około 50 proc. w związku z tym, nie wahamy się podjąć decyzji o powrocie do nauki stacjonarnej, która jest bardzo potrzebna i dzieciom i rodzicom i młodzieży i nauczycielom — powiedział.
Czego nie podawać dzieciom? Lista zakazanych produktów
Dieta dziecka w żadnym wypadku nie może wyglądać tak samo jak dieta dorosłej osoby. Żołądki maluchów są zbyt delikatne, a ich organizmy nie potrafią sobie skutecznie poradzić z zatruciem czy zakażeniem. Właśnie dlatego proces rozszerzania ich diety jest długi i żmudny. Oto lista produktów, których w żadnym wypadku nie należy podawać dzieciom.
Czy wiesz czego nie robić w ciąży? Sprawdź, czy znasz zasady obowiązujące ciężarne!
Pytanie 1 z 5
Czego nie może pić ciężarna?
Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:
Jej mąż umierał, gdy rodziła dziecko. Nagle podjęła desperacką decyzję
Córka poinformowała tatę o dziwnym zachowaniu mamy. Zamontował ukrytą kamerę
Źródło: twitter.com