Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Nauka zdalna. Decyzja o zawieszeniu zajęć zapadła w placówkach stołecznych
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 23.03.2022 04:19

Nauka zdalna. Decyzja o zawieszeniu zajęć zapadła w placówkach stołecznych

Nauka zdalna
fot. shironosov, canva.com (zdjęcie ilustracyjne)

Coraz więcej szkół przechodzi na naukę zdalną lub hybrydową. Liczba zakażeń w kraju stale rośnie. Wicerzecznika miasta Warszawa przekazała, że szkoła podstawowa numer 222 oraz przedszkole numer 153 całkowicie zawiesiły zajęcia stacjonarne.

Według oficjalnych danych w Warszawie od początku roku szkolnego 322 szkoły i przedszkola przeszły na zajęcia zdalne. Napięta sytuacja nie dotyczy jednak tylko miasta stołecznego, ale też innych części Polski. Ministerstwo Edukacji i Nauki regularnie przekazuje informacje o funkcjonowaniu szkół i przedszkoli.

Nauka zdalna w Warszawie

- Widzimy, że tych szkół zaczęło przyrastać. Pojawiają się przypadki zakażenia bądź podejrzenia zakażenia — tak w sprawie funkcjonowania szkół wypowiedziała się Marzena Wojewódzka, wicerzecznika Urzędy Miasta St. Warszawy.

Kobieta dla Radia Zet skomentowała sytuację epidemiologiczną w warszawskich placówkach szkolnych. Obecnie hybrydowo działają 53 szkoły ponadpodstawowe, 118 podstawówek, 21 przedszkoli i 4 szkoły specjalne. W Warszawie są również placówki działające w pełni zdalnie.

- Na dzisiaj najświeższe dane nam pokazują, że dwie placówki mają całkowicie zawieszone zajęcia. To jest podstawówka na Woli, szkoła podstawowa numer 222, która do 2 listopada ma zawieszone zajęcia oraz przedszkole numer 153, też na Woli — przekazała Wojewódzka Radiu Zet.

Nauka zdalna w polskich szkołach

Niedawno Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało na Twitterze najświeższe dane dotyczące funkcjonowania polskich placówek szkolnych. 98, proc. przedszkoli działa stacjonarnie. W praktyce jest to 15 175 placówek. 23 przeszły na nauczanie zdalne, a aż 237 na tryb hybrydowy.

W szkołach podstawowych i ponadpodstawowych sytuacja jest coraz bardziej napięta. Wcześniej w obu przypadkach ponad 90 proc. szkół funkcjonowało stacjonarnie. Teraz zauważa się tu delikatny spadek. Z trybu stacjonarnego korzysta 89,4 proc. podstawówek (12 869 szkół). Oznacza to, że 57 placówek działa w trybie zdalnym, a aż 1 469 w mieszanym. Jeśli chodzi o szkoły ponadpodstawowe, sytuacja jest podobna. 89,8 proc. naucza w sposób tradycyjny. Jest to zatem 7 018 placówek. 49 przeszło na tryb zdalny, a 751 na hybrydowy.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, twitter.com/MEIN_GOV_PL

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy: