Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Nie wytrzymał, gdy usłyszał imię, jakie jego żona nadała dziecku. Teraz chce wziąć rozwód
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 30.05.2022 12:20

Nie wytrzymał, gdy usłyszał imię, jakie jego żona nadała dziecku. Teraz chce wziąć rozwód

Niemowlę
fot. blankita_ua z Pixabay, canva.com

Wybór imienia dla dziecka to poważna decyzja, nad którą rodzice często głowią się nawet miesiącami. W tej rodzinie doszło do konfliktu pomiędzy żoną a mężem, którzy nie potrafili dogadać się w kwestii imienia dla dziewczynki. Gdy kobieta narzuciła swój własny wybór, jej partner zaczął zastanawiać się nad rozwodem.

Mężczyzna był tak wstrząśnięty całą sytuację, że postanowił opisać ją na platformie Reddit. Przyznał, że żona z teściową stwierdziły, iż zaproponowane przez niego imię jest nieodpowiednie i wybrały własne.  "Byłem w szoku" - napisał.

Kto wybiera imię dla dziecka?

Imię dla dziecka zwykle jest wspólną decyzją obojga rodziców. Zdarza się jednak, że partnerzy umówią się w inny sposób i maluch zostanie nazwany tylko przez jednego z nich. W ten sposób umówiło się właśnie to małżeństwo. Imię dla chłopca miała wybrać żoną, a dla dziewczynki — mąż.

Początkowo pomiędzy parą nie dochodziło do żadnych konfliktów. Gdy na świat przyszło dziecko płci żeńskiej, imię wybrane przez męża zostało w pełni zaakceptowane.

- Miałem jedno (imię — przyp. red.), o którym myślałem przez całą ciążę. Zaakceptowano je, wyglądało, że ani moja żona, ani jej mama, nie mają żadnych zastrzeżeń, więc poszedłem z danymi do urzędu — opowiedział mężczyzna.

Kobieta zmieniła imię córki

Rok później pojawiły się pierwsze komplikacje. Mężczyzna po powrocie do domu zorientował się, że jego partnerka z matką rozmawiają o dziecku, posługując się innym imieniem. Gdy zaczął dopytywać się o powód, ich odpowiedź go zszokowała.

- Domagałem się odpowiedzi na pytanie, dlaczego nazywają ją w ten sposób. Na co moja teściowa stwierdziła, że przecież tak właśnie ma na imię. Byłem w szoku.

Okazało się, że kobiety uznały, iż wybrane przez niego imię jest nieodpowiednie i postanowiły je zmienić. Ponadto żona stwierdziła, że umowa o jednostronnym wyborze była niesprawiedliwa. Matka zażądała oficjalnej zmiany imienia w dokumentach.

- Gdy się nie zgodziłem, usłyszałem, że kradnę jej prawo do nazwania dziecka, które urodziła i zupełnie jej nie wspieram.

A jakie wybrano imię dla dziecka? Tego mężczyzna nie zdradził, jednak wyjaśnił, że to "żeńska wersja męskiego imienia, które chciała mu (żona — przyp. red.) nadać". Na koniec autor opowieści dodał, że poważnie zastanawia się nad rozwodem. - Nie dlatego, że jestem urażony. Po prostu uważam, że to szkodliwe dla córki — skwitował.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: ofeminin.pl