Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko > Nie żyje dwuletnie dziecko! Sprawca wypadku poszukiwany
Beata Łajca
Beata Łajca 24.02.2024 13:53

Nie żyje dwuletnie dziecko! Sprawca wypadku poszukiwany

policja
fot. Wikimedia Commons/Google Maps

Do okropnej tragedii doszło w Obiecanowie, w powiecie makowskim. Wieczorem 23 lutego 2024 roku nieznany sprawca potrącił dwuletniego chłopca i zbiegł z miejsca zdarzenia. Dziecko zmarło w szpitalu.

Chłopiec wyszedł sam z domu, niezauważony przez dorosłych. Gdy rodzice zorientowali się, co się stało, wezwali policję. Niestety, gdy ojciec odnalazł chłopca, było już za późno.

Zabił dziecko i uciekł

Dramatyczne chwile rozegrały się w Obiecanowie 23 lutego około 18:30. Niezidentyfikowany kierowca potrącił spacerujące samotnie dziecko i uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając mu nawet pomocy.

O tragicznym w skutkach wypadku mówiła w TVN24 Monika Winnik z policji w Makowie. Służby apelują do wszystkich, którzy mogą wiedzieć cokolwiek w tej sprawie, o pomoc w ujęciu sprawcy. 

Dwulatek zmarł w szpitalu

Kiedy wezwani policjanci dojechali na miejsce, ojciec dziecka zdążył już je znaleźć w pobliżu drogi krajowej nr 57. Na miejsce przyjechała też karetka, która zabrała potrąconego chłopca do szpitala, ale niestety nie udało się go uratować.

Wiadomo, że dwulatek przebywał na ulicy sam, bo wcześniej wymknął się ze swojego domu. Teraz policja szuka człowieka, który potrącił chłopca. Prosi o kontakt zwłaszcza te osoby, które mają kamerki samochodowe i przebywały w tym czasie w okolicy.