Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Pokazała, co stało się z jej piersią po porodzie. ''Rzecz, o której nikt wam nie powie''
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 24.10.2021 02:00

Pokazała, co stało się z jej piersią po porodzie. ''Rzecz, o której nikt wam nie powie''

Pierś 123
Fot: Tik Tok, abbieherbert_

TikTokerka Abbie Herbert niedawno została mamą. Od tego czasu często udostępnia zdjęcia ze swoją pociechą i dzieli się nowymi doświadczeniami. Ostatnio postanowiła uświadomić wszystkich, jakie zmiany mogą zajść w ciele kobiety po porodzie, jeżeli nie weźmie się pod uwagę jednej bardzo ważnej rzeczy.

Amerykańska modelka Abbie Herbert prowadzi profil na Tik Toku, który obserwuje ponad dziesięć milionów osób. Odkąd na świat przyszła jej córeczka, chętnie pokazuje jej zdjęcia i dzieli się nowymi doświadczeniami związanymi z macierzyństwem. Ostatnio postanowiła podzielić się z internautami czymś, co ją spotkało z powodu jej niewiedzy.

"Tego na temat porodu nikt ci nie powie"

Celebrytka nagrała filmik, na którym pokazała, jak zmieniło się jej ciało po porodzie. Abbie karmiła córkę piersią, ale w pewnym momencie niemowlę zaczęło preferować tylko jedną stronę, na co nieświadoma mama nie zareagowała odpowiednio i przystawiała je tylko do jednej piersi. Teraz ostrzega inne mamy.

-To rzecz, o której nikt wam nie powie po urodzeniu dziecka. Poppy uwielbia być karmiona piersią, ale ma konkretne wymagania, co do strony. Woli prawą, więc stwierdziłam: "Dziewczyno, prawa strona jest twoja! Zostań przy niej. Kochasz ją, więc jest twoja". Jednak ktoś zapomniał mi powiedzieć, co się dzieje, jeśli pozwolisz dziecku być karmionym tylko jedną piersią - powiedziała Abbie, pokazując dysproporcję pomiędzy swoimi piersiami.

Pokazała jak wygląda

Piersi modelki były nierównej wielkości. Jedna była o wiele większa od drugiej i jak powiedziała tik tokerka, pełna mleka. Nagranie zostało obejrzane dwanaście milionów razy, a internautki nie pozostawiły celebrytki z problemem samej. Zdziwiły się jednak, że nie wiedziała o tym, że należy przystawiać dziecko na zmianę raz do jednej piersi raz do drugiej.

Obserwatorki Abbie doradziły jej, aby regularnie odciągała mleko z piersi, z której dziecko nie chce pić. Dzięki temu może uniknąć dysproporcji w wielkości piersi, a także zapobiec powstaniu komplikacji. Uspokoiły ją także, mówiąc, że takie przypadki się zdarzają i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Pod filmikiem napisały:

- Tak, to jest zupełnie normalne. Spróbuj pokarmić ją lewą piersią lub zacznij odciągać pokarm. Pomogą także chłodne okłady

- Upewnij się, że regularnie odciągasz pokarm z drugiej piersi, To bardzo ważne!

Zobacz nagranie:

@abbieherbert_ Is this normal? Mom friends help me out #mom #momlife #relatable #momsoftiktok #momtok #help #baby #babiesoftiktok #surprise #OneSliceChallenge #comedy #parents #fyp #4u #viral #thisisnotajoke ♬ Monkeys Spinning Monkeys - Kevin MacLeod

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: o2.pl, Tik Tok/abbieherbert_