Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Policja w warszawskiej podstawówce. Pijana dyrektorka prowadziła lekcję

Policja w warszawskiej podstawówce. Pijana dyrektorka prowadziła lekcję

Pijana nauczycielka w szkole
Fot. Screenshot z Google Street View/Canva

Skandal w Szkole Podstawowej nr 313 na warszawskim Ursynowie! Zaniepokojeni rodzice wezwali policję. I słusznie, bo, tak jak przypuszczali, nauczycielka prowadząca lekcję informatyki była pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło 6 czerwca. Zgłoszenia na policję dokonał anonimowy rodzic, którego zaniepokoiło zachowanie nauczycielki. Kobieta jest dyrektorką tej szkoły. W momencie kontroli policji prowadziła zajęcia w klasach 1-3. 

Pijana nauczycielka w Szkole Podstawowej w Warszawie

W Szkole Podstawowej nr 313 przy ulicy Cybisia w Warszawie rodziców zaniepokoiło zachowanie dyrektorki, Alicji P., która zajmuje się także prowadzeniem lekcji informatyki w klasach 1-3. Postanowili wezwać policję, która przybyła w czasie trwania lekcji.

Okazało się, że nauczycielka była pod wpływem alkoholu. Jak podaje portal haloursynow.pl, została poproszona przez funkcjonariuszy o dmuchnięcie w alkomat. Próbę powtórzyła trzy razy i za każdym razem wydmuchała powyżej 1 mg/dm3, co oznacza, że miała około 2 promili alkoholu we krwi. W takim stanie prowadziła lekcję z małymi dziećmi.

Anonimowy telefon rodzica

Policja została powiadomiona o podejrzeniu, że nauczycielka jest pod wpływem alkoholu, przez rodzica, który wolał zostać anonimowy. Jak podaje portal haloursynow.pl, nauczycielka nie wróciła już do szkoły. Zarządzanie placówką przejął wicedyrektor.

Podkomisarz Ewa Kołdys z komendy policji na Mokotowie powiedziała, że wobec dyrektorki jest prowadzone postępowanie: "Nauczycielka została poddana badaniu trzeźwości. Wykazało ono, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. (...) Wobec dyrektora prowadzone jest postępowanie przez nas o wykroczenie z art. 70 kodeksu wykroczeń". 

Pijana dyrektorka prowadziła lekcje

Sposób postępowania w takiej sytuacji reguluje Kodeks wykroczeń. Przewiduje karę grzywny lub aresztu dla osób, które znajdują się w stanie po użyciu alkoholu i jednocześnie podejmują w tym stanie czynności zawodowe, które narażają inne osoby. W tym przypadku chodzi o dzieci, którym nie można zapewnić bezpieczeństwa w stanie nietrzeźwości.

O incydencie został powiadomiony ursynowski ratusz, który pełni nadzór nad szkołami w dzielnicy. Iwona Jankowska, przedstawicielka Urzędu Dzielnicy Ursynów powiedziała: "Prowadzimy czynności mające na celu wyjaśnienie sprawy".

Ratusz przekazał też dokumenty policyjne potwierdzające stan nietrzeźwości dyrektorki szkoły, Alicji P. do Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli. Rozpoczęło się postępowanie wyjaśniające, a kobiecie grozi nie tylko zwolnienie pracy, lecz także zakaz wykonywania zawodu nauczyciela. Czeka ją komisja dyscyplinarna.

Zobacz także:

Kuratorzy ruszają do szkół. MEN wysyła kontrole tam, gdzie uczniowie słabo zdali egzaminy ósmoklasisty

Czy dziecku dzieje się w przedszkolu krzywda? Psycholożka wyjaśnia, jak to sprawdzić

Cały szpital płakał, gdy go przywieźli. Matce Piotrusia nawet nie drgnęła powieka

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?