Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Policja z Gdyni znalazła na śmietniku noworodka. Był zawinięty w foliowy worek
Marta Uler
Marta Uler 18.03.2024 12:28

Policja z Gdyni znalazła na śmietniku noworodka. Był zawinięty w foliowy worek

policja noworodek Gdynia
Fot. East News/Wojciech Olkusnik

Do tragicznego wydarzenia doszło w sobotę w Gdyni. Do szpitala zgłosiła się kobieta, której stan zdrowia wskazywał na to, że niedawno urodziła dziecko. 

Gdy zjawiła się policja, 24-latka wskazała funkcjonariuszom miejsce, w którym porzuciła zwłoki noworodka. W związku z tą sprawą zatrzymano 3 osoby.

Tragiczna śmierć noworodka

W sobotę do jednego ze szpitali w Gdyni-Redłowie zgłosiła się kobieta, z silnymi bólami. Lekarz, który ją zbadał, stwierdził, że niedawno urodziła dziecko. Jednak nie było go przy matce. Zawiadomiono policję: 

"W sobotę po południu otrzymaliśmy informację o tym, że do szpitala została przewieziona 24-letnia kobieta, której obrażenia wskazywały na to, że urodziła dziecko. W trakcie prowadzonych czynności policjanci znaleźli zwłoki chłopczyka" - podała oficer prasowa gdyńskiej policji podkom. Jolanta Grunert, w PAP.

radiowoz-policja-podlaska (6).jpg

Dziecko odnaleziono na śmietniku

Kobieta wskazała policjantom miejsce, w którym ukryła zwłoki dziecka. Był to śmietnik w Gdyni-Chyloni. Chłopczyk był włożony do plastikowej torby. Funkcjonariusze zdecydowali o przewiezieniu ciała na sekcję zwłok. Oględzin dokonano z udziałem prokuratora i biegłego lekarza medycyny sądowej.

W związku ze śmiercią noworodka zatrzymano trzy osoby: 24-latkę (prawdopodobnie matkę dziecka) oraz dwoje członków jej rodziny, jak wyjaśniła Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Sprawa jest w toku

Nie wiadomo, czy dziecko urodziło się martwe, czy może życia pozbawiła je matka lub ktoś z jej bliskiego otoczenia. Śledczy ustalają, czy mieli związek ze śmiercią noworodka. Tę sprawę bada gdyńska prokuratura. Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie.

Zobacz także:

Ciało noworodka na balkonie w Gdyni. Są zarzuty dla rodziców

4-latka wpadła do kotła z gotującym się żurkiem. W akcji śmigłowiec LPR

Dziewczynka w Oknie Życia w Łodzi. Dostała imię, oznaczające “piękny kwiat”

Polub PortalParentingowy.pl na Facebooku i bądź z nami na bieżąco