Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Polskie morze w sezonie bez tłumów. Tutaj są rajskie plaże, spokój i tanie noclegi
Beata Łajca
Beata Łajca 12.05.2024 11:20

Polskie morze w sezonie bez tłumów. Tutaj są rajskie plaże, spokój i tanie noclegi

plaża Bałtyk
Fot. Marek Bazak/East News

Bałtyk jest piękny nie tylko w Sopocie czy Mielnie. Jeżeli kochasz plażę, ale nie chcesz spędzać urlopu w tłumie ludzi, koniecznie sprawdź nasze propozycje na wakacje nad Bałtykiem. W tych miejscowościach plaże są zachwycające, a do tego praktycznie puste, nawet w szczycie sezonu.

Uwielbiasz polskie morze, ale nienawidzisz tłumów? Wakacje nad Bałtykiem kojarzą się ze sznurami parawanów i kolejkami do każdej restauracji. Ale nad polskim morzem da się odpocząć z dala od gwaru wczasowiczów. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie pojechać. I my to wiemy.

Polskie morze bez tłumów

Polskie wybrzeże jest przepiękne. Zachwycają nas nie tylko piaszczyste plaże Bałtyku, ale też nadmorskie miejscowości. Bałtyckie kurorty są pełne atrakcji i mają przebogatą bazę noclegową. Do najczęściej wybieranych w 2023 roku miast nadmorskich należały:

  • Gdańsk,
  • Sopot,
  • Gdynia,
  • Władysławowo,
  • Łeba,
  • Jastarnia,
  • Kołobrzeg,
  • Mielno.

Z tymi pięknymi miastami jest tylko jeden problem. W sezonie są dosłownie oblegane przez turystów nie tylko z Polski. A wystarczy oddalić się o kilkanaście kilometrów od kurortu, aby znaleźć się w prawdziwym raju na ziemi.

Karwieńskie Błoto Drugie plaża
fot. Wikimedia Commons/Henryk Bielamowicz

Karwieńskie Błoto Drugie

Nazwa tej miejscowości zapewne nic ci nie mówi, a w dodatku brzmi niezbyt zachęcająco. Tymczasem Karwieńskie Błoto Drugie to jedna z najpiękniejszych wsi nad Bałtykiem. Leży w powiecie puckim, zaledwie 20 km od Władysławowa. Kiedy znudzi się już leżenie na rajskiej plaży, można więc w 15 minut znaleźć się w jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów.

Karwieńskie Błoto Drugie plaża
fot. Wikimedia Commons/Henryk Bielamowicz

W obrębie Karwieńskiego Błota znajduje się piękna szeroka plaża o długości 6 km. A sama miejscowość jest wyjątkowo malownicza. To jedna z ostatnich istniejących osad typu holenderskiego w Polsce i od 2005 roku znajduje się w rejestrze zabytków. Karwieńskie Błoto Drugie jest dobrym wyborem także dla właścicieli czworonogów, bo znajduje się tutaj plaża dla psów.

Karwieńskie Błoto Drugie
fot. Wikimedia Commons/Henryk Bielamowicz

Pustkowo

O tym, jak niewielu turystów zapuszcza się do tej miejscowości, może mówić sama jej nazwa. Pustkowo to malownicze miasteczko leżące w powiecie gryfickim, pomiędzy popularnym w sezonie Pobierowem i Trzęsaczem, 40 km na wschód od Międzyzdrojów. Z Pustkowa można więc w kilka chwil dotrzeć do większego miasta, pójść do restauracji czy po prostu zażyć nieco kurortowej atmosfery.

Pustkowo plaża
fot. Wikimedia Commons/Aw 58

Pustkowo to przede wszystkim wspaniała szeroka plaża, na której nie ma mowy o gwarnych tłumach. Niewielka miejscowość zaskakuje bogatą bazą noclegową. Tutaj naprawdę łatwo znaleźć coś nawet w skromnym budżecie. To dobre miejsce dla tych, którzy lubią wypoczywać aktywnie. Okoliczne miejscowości są idealne na rowerowe wycieczki.

Zem-Tourist Pustkowo
fot. Wikimedia Commons/Aw 58

Mechelinki

Nasza ostatnia propozycja to coś dla miłośników Trójmiasta, którzy plażować wolą w spokoju. Mechelinki znajdują się niecałe 15 km od Gdyni i 25 km od Sopotu. Do Gdyni można stąd dojechać nawet komunikacją publiczną. Mechelinki to stara kaszubska wieś położona w powiecie puckim, leżąca w pobliżu rezerwatu przyrody "Mechelińskie Łąki". 

Mechelinki molo
fot. Wikimedia Commons/Tomaszpiotr123

Ta urokliwa miejscowość ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko spokojną plażę. W Mechelinkach jest ładne i całkiem duże molo. Miejsce będzie idealne dla osób spragnionych świeżych bałtyckich ryb. Wieś jest osadą rybacką i ma w swoim obrębie świetnie wyposażony targ rybny. A na lokalnej plaży można natknąć się na tradycyjne kaszubskie kutry rybackie.

Mechelinki kuter rybacki
fot. Wikimedia Commons/kkic

Zobacz także:

Darmowe bilety na pociąg w czerwcu. Co zrobić, żeby dostać bilet za 0 zł?

Wyjedziesz na urlop, stracisz prawo do zasiłku. Czego nie wolno robić na L4 w ciąży?

Dlaczego warto jechać z dziećmi na all inclusive? Zaskoczy cię, ile to kosztuje