Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Darmowe bilety na pociąg w czerwcu. Co zrobić, żeby dostać bilet za 0 zł?
Beata Łajca
Beata Łajca 10.05.2024 14:11

Darmowe bilety na pociąg w czerwcu. Co zrobić, żeby dostać bilet za 0 zł?

rodzina na stacji kolejowej
fot. East News/Marek Bazak

PKP Intercity przygotowało prezent dla wszystkich dzieci z okazji ich święta. 1 czerwca mogą podróżować polskimi pociągami całkowicie za darmo! Wystarczy, że w podróż zabiorą ze sobą legitymację szkolną, albo książeczkę zdrowia.

W Dzień Dziecka polską koleją pojedziecie za darmo. Promocja jest skierowana do wszystkich dzieci w wieku do 16 lat. PKP Intercity walczy o względy rodzin i w swojej ofercie ma sporo zniżek zarezerwowanych właśnie dla nich. Wakacje to idealny czas, żeby z nich skorzystać.

Darmowe bilety PKP

1 czerwca 2024 roku wszystkie dzieci jeżdżą pociągami za darmo. Taki prezent z okazji Dnia Dziecka przygotowało dla nich PKP Intercity. Darmowe bilety są dostępne tylko tego jednego dnia i tylko dla osób poniżej 16 roku życia.

Aby dostać darmowy bilet, trzeba udokumentować wiek dziecka. W podróż trzeba więc zabrać legitymację szkolną, paszport lub dowód osobisty, który posiadają niektóre dzieci. A jeżeli takich dokumentów brak, zadziała także książeczka zdrowia. Gdzie dostępne są darmowe bilety?

Dworzec Warszawa Centralna
fot. Portal Parentingowy

Jak dostać darmowy bilet

Bilety za 0 zł niestety nie będą dostępne w sprzedaży internetowej. Można je dostać jedynie w kasie biletowej na stacji albo bezpośrednio u konduktora. Promocją na Dzień Dziecka są objęte tylko przejazdy PKP Intercity w 2 klasie.

Warto pamiętać, że dzieci do 4 roku życia mają prawo do darmowych przejazdów każdego dnia. Oprócz tego polskie koleje zapewniają także inne zniżki dla rodzin, o których warto pamiętać przed wakacjami.

Tańsze bilety dla rodzin

Jedną z ciekawszych ofert PKP Intercity jest zniżka Taniej z Bliskimi. Skorzystać mogą z niej nie tylko rodziny, ale także grupy znajomych. Obowiązuje w pociągach TLK i IC, dla grup liczących od 2 do 6 osób. W ramach oferty podróżujący dostają aż 30 proc. zniżki na bilety.

Taką samą zniżkę dostaną rodziny w pociągach ekspresowych IC i Pendolino. Tam mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego, jeżeli jadą w grupie od 2 do 5 osób, z przynajmniej jednym dzieckiem poniżej 16 lat 30-procentowy rabat dostają także posiadacze Karty Dużej Rodziny.

Zobacz także:

Mega okazje w Lidlu. Klocki Lego na Dzień Dziecka tańsze niż w innych sklepach

Żądają 400 złotych za wejście do parku rozrywki. Ceny biletów zwalają z nóg

Na tę podwyżkę czekaliśmy o wiele za długo. 1000 zł na dziecko od października 2024