Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Pomyłka w szpitalu. Kobieta urodziła dziecko innej pary
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 09.11.2021 01:00

Pomyłka w szpitalu. Kobieta urodziła dziecko innej pary

Ciężarna przed porodem
fot. burakkarademir, canva.com (zdjęcie ilustracyjne)

Zagraniczne media rozpisują się o małżeństwie Cardinale, które odkryło, że ich córka nie jest z nimi genetycznie spokrewniona. Okazało się, że ich prawdziwe dziecko urodziła obca kobieta. Wszystko przez błąd przy metodzie in vitro.

Daphna i Alexander Cardinale od początku podejrzewali, że ich dziecko nie jest z nimi spokrewnione. W końcu zdecydowali się wykonać testy DNA. Potwierdziły one ich przypuszczenia. Para pozwała klinikę.

Kobieta urodziła cudze dziecko

Metoda in vitro polega na połączeniu plemnika i komórki jajowej w warunkach laboratoryjnych. Dzięki niej pary cierpiące na niepłodność mogą sprowadzić na świat biologiczne dziecko. Daphna i Alexander postanowili z niej skorzystać. Wybrali się do California Center for Reproductive Health w Los Angeles i podjęli sukcesywną próbę zapłodnienia metodą in vitro.

Ciąża przebiegała bez powikłań. Po 9 miesiącach Daphna urodziła zdrową córeczkę. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że dziewczynka nie wykazywała żadnego podobieństwa do rodziców. Początkowo państwo Cardinale starali się ten fakt ignorować. W końcu spojrzeli prawdzie w oczy. Coś było nie tak. Zrobili badania DNA.

Wychowywali cudze dziecko

Przypuszczenia państwa Cardinale okazały się prawdziwe. Dziecko, które urodziła Daphna, a później wychowywała z mężem, było genetycznie spokrewnione z obcymi ludźmi. Małżeństwo skierowało sprawę na drogę sądową.

Para wynajęła prawników, którzy skontaktowali się z kliniką. Tam przyznano, że doszło do strasznej pomyłki. Lekarze niechcący zamienili zarodki. Biologiczne dziecko Daphna'e i Alexandera było wychowywane przez obcych ludzi.

Małżeństwo postanowiło się skontaktować z parą opiekującą się ich prawdziwą córką. Co jakiś czas spotykali się i poznawali swoje biologiczne dzieci. Po 4 miesiącach w końcu "wymienili" się nimi na stałe. Klinikę pozwano za błąd lekarski. Rodzice do dziś przyznają, że było to dla nich traumatyczne wydarzenie.

Zobacz post:

Źródło: se.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy: