Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Zdrowie i pielęgnacja dziecka > Popularna herbatka z Auchan wycofana. Może być niebezpieczna dla dzieci
Marta Uler
Marta Uler 30.01.2024 09:47

Popularna herbatka z Auchan wycofana. Może być niebezpieczna dla dzieci

Ołów w herbatce Auchan
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News/Pexels/freestocks.org

Znana sieć właśnie wycofała jeden ze swoich produktów. Herbatka dla dzieci marki Auchan przekracza dopuszczalne normy toksycznych substancji. 

Jeśli masz w domu ją w domu - wyrzuć do śmietnika, albo oddaj do sklepu. Dostaniesz zwrot pieniędzy.

Wycofana herbatka dla dzieci

Firma Auchan po przeprowadzonych badaniach odkryła, że w herbatce ziołowo-owocowej Herbi Baby przekroczono dopuszczalne normy toksycznych substancji. Chodzi o ołów. Jego zawartość zagraża zdrowiu. W komunikacie napisano:

“Ze względu na to, że stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu ołowiu, informujemy, iż firma Auchan wycofuje poniżej wymienioną partię produktu”. ”Zwrócony produkt zostanie całkowicie zrefundowany. Przepraszamy za problem i dziękujemy za zrozumienie”.

Co zrobić z takim produktem?

Kupowałaś kiedyś tę herbatkę? Sprawdź, czy nie stoi jeszcze gdzieś w kuchennych szafkach i jak najszybciej pozbądź się tego produktu. Po prostu wyrzuć herbatkę – pod żadnym pozorem już jej nie spożywaj i dopilnuj, by nie zrobił tego nikt z twoich bliskich.

Możesz także zwrócić herbatkę do któregokolwiek ze sklepów Auchan, a dostaniesz zwrot pieniędzy. 

Konkretnie chodzi o tę herbatkę:

Herbi baby z rumiankiem. Herbatka owocowo-ziołowa od 6. miesiąca, PREMIUM ROSA

Kod EAN: 5902036004111

Numer partii: 05092022

Data minimalnej trwałości/TPS: 05/09/2024

Jak wpływa na nasz organizm ołów

Ołów to metal, a dla naszego organizmu substancja niezwykle szkodliwa. Może wywoływać zaburzenia układu nerwowego i sercowo-naczyniowego. Pogarsza koncentrację i pamięć, za to podnosi poziom agresji i wzmaga zachowania antyspołeczne. Jak podaje UNICEF:

"Jego działanie jest toksyczne i powoduje szereg zaburzeń w organizmie, zwłaszcza najmłodszych. Ołów zatruwa ponad 260 tysięcy dzieci w Polsce”. 

Co gorsza, szkodliwe działanie ołowiu powoduje już niewielka dawka tego pierwiastka. Aż strach pomyśleć, że tę niebezpieczną herbatkę zdążyło już wypić mnóstwo dzieci!

Zobacz także:

GIS ostrzega wszystkich rodziców! Mleko zastępcze wycofane

Nie korzystaj, tylko zwróć do sklepu. UOKiK ostrzega przed niebezpieczną zabawką

Krople dla dzieci wycofane ze sprzedaży. Komunikat GIF