Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Przedszkolak > Konar runął na wycieczkę przedszkolaków. W akcji śmigłowiec LPR
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 29.03.2024 11:42

Konar runął na wycieczkę przedszkolaków. W akcji śmigłowiec LPR

śmigłowiec LPR
Fot. Pixabay/utroja0/Wikipedia Commons/Faxe

W Szczecinie przy ulicy Chłopskiej doszło do wypadku grupy przedszkolnej. Czworo dzieci zostało przygniecionych przez pień. Maluchy miały lekcję bezpieczeństwa w lecie.

- Na miejscu trwają działania służb - przekazał rzecznik lokalnej straży pożarnej. Dzieci zostały przetransportowane do szpitala. 

Przedszkolaki przygniecione przez drzewo w Szczecinie

Po godzinie 9:30 do centrum alarmowego wpłynęła informacja, że na ulicy Chłopskiej w Szczecinie doszło do niebezpiecznego zdarzenia - mówił dla polsatnews.pl rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego PSP Franciszek Goliński.

Pień drzewa stoczył się ze sterty i przygniótł czworo dzieci. Na miejsce zostały skierowane dwa zastępy straży pożarnej i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Czworo dzieci zostało poszkodowanych.

Strażacy musieli uwolnić dziecko

Gdy służby dotarły na miejsce, trójka dzieci była już uwolniona spod pnia. - Fragment drzewa wciąż przygniatał nogę jednego dziecka - mówił strażak Franciszek Goliński. Belka, która stoczyła się na dzieci, miała trzy metry długości i dużą średnicę.

Żeby uwolnić przedszkolaka, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Trójka z maluchów wymagała hospitalizacji. Czwarty poszkodowany został opatrzony na miejscu i przekazany opiekunom. Miał drobne otarcia i stłuczenia.  Służby informują, że nie skorzystano ze śmigłowca LPR, dzieci zostały odwiezione do szpitala karetkami.

Kopia – Marta L - 2024-03-29T114850.923.png
Fot. Pixabay/utroja0

Wciąż trwają działania

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 9:00. Po przewiezieniu dzieci do szpitala na miejscu wciąż trwa akcja służb. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i są prowadzone czynności mające na celu ustalenia przyczyny wypadku.

Służby nie informują, jakie obrażenia mają hospitalizowane dzieci. 

Zobacz także:

4-latka wpadła do kotła z gotującym się żurkiem. W akcji śmigłowiec LPR

2-latka poparzona we wrocławskim przedszkolu. Dramatyczna relacja mamy

Bezmyślni rodzice na placach zabaw to norma. Ta zabawa mogła skończyć się tragicznie