portalparentingowy.pl > Przedszkolak > Przedszkolanki oskarżone o znęcanie się nad dziećmi. Natychmiast zostały zwolnione, sprawę bada policja
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 08.06.2022 12:45

Przedszkolanki oskarżone o znęcanie się nad dziećmi. Natychmiast zostały zwolnione, sprawę bada policja

Przedszkole
fot. youtube.com, kanał: ElNuevo Georgia, kadr z wideo Maestras abusadoras

Dwie przedszkolanki z placówki Parker-Chase w Roswell w Stanach Zjednoczonych zostały oskarżone o znęcanie się nad podopiecznymi. Rodzice zobaczyli nagrania z monitoringu, na których widać niedopuszczalne zachowania kobiet wobec maluchów. Sprawa trafiła na policję.

Gdy prawda o zachowaniu przedszkolanek wyszła na jaw, placówka wydała oficjalne oświadczenie i wyjaśniła, że nauczycielki zostały zwolnione dyscyplinarnie. "Traktujemy tę sprawę poważnie" - dodali przedstawiciele przedszkola.

Przedszkolanki oskarżone o znęcanie się nad dziećmi

40-letnia Zeina Alostwani i 19-letnia Soriana Briceno zostały aresztowane pod zarzutem znęcania się nad dziećmi. Niedopuszczalne zachowanie kobiet miało zostać zarejestrowane przez kamerę znajdującą się w placówce. Dzięki niej rodzice mieli dostęp do relacji na żywo z bulwersujących wydarzeń. - Widziałam, co się dzieje, nie mogłam w to uwierzyć- wyznała jedna z mam. - To była kwestia sekund. Widziałem, co te kobiety robią i to było okropne — dodał pewien ojciec.

Sprawę bada policja

Rodzice, którzy zaobserwowali niepokojące zachowania, natychmiast ruszyli do przedszkola i zażądali odsunięcia kobiet od pracy z dziećmi. Na wideo miało być widać, jak jedna z nich przygniata stopą palce podopiecznego, a następnie uderza kolanem inne dziecko. Ponadto druga z opiekunek miała odpychać ręką głowę pewnego malucha. Przedszkole wydało w tej sprawie oświadczenie.

- Traktujemy tę sprawę poważnie, a nasze śledztwo jest w toku. Oczekujemy, że nasi pracownicy będą przestrzegać najwyższych standardów opieki, a wszelkie zaniedbania w tym zakresie nie będą tolerowane. Nauczycielki zostały zwolnione dyscyplinarnie. Obecnie sprawę bada policja.

- Funkcjonariusze przejrzą również inne nagrania z monitoringu, aby przekonać się, czy podobne sytuacje zdarzały się wcześniej — wyjaśnił rzecznik policji w Roswell.

Źródło: parenting.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy: