Przemysław Czarnek o powrocie uczniów do szkół
fot. unsplash.com/kyo azuma
Karol Zaborowski - 8 Marca 2021

Powrót do szkół po Wielkanocy? Przemysław Czarnek komentuje sytuację w polskim szkolnictwie

Przemysław Czarnek podczas swojego ostatniego występu w Polskim Radiu mówił o sytuacji w polskim szkolnictwie. Szef MEiN powiedział również, kiedy możemy się spodziewać kolejnych rozmów dotyczących powrotu uczniów do szkół.

Przemysław Czarnek był ostatnio gościem w Programie I Polskiego Radia, gdzie rozmawiał na temat ewentualnego powrotu uczniów do szkół. Według szefa MEiN rozpoczęcie rozmów dotyczących przywrócenia nauki stacjonarnej w polskim szkolnictwie będzie możliwe dopiero po Wielkanocy.

W ostatnich tygodniach obserwowany jest niepokojący wzrost zachorowań na COVID-19 w naszym kraju. Z tego też względu w województwie warmińsko-mazurskim wprowadzono nauczanie zdalne również w klasach I-III. Dodatkowe obostrzenia dotknęły również województwo pomorskie, jednak władze zadecydowały o tym, aby uczniowie klas I-III z rejonów, gdzie przywrócono zaostrzone obostrzenia, uczyli się w trybie hybrydowym.

Przemysław Czarnek o powrocie uczniów do szkół

Wielu rodziców, jak i nauczycieli z niecierpliwością wyczekują ogłoszenia powrotu uczniów do standardowego trybu nauczania stacjonarnego. Niestety ze względu na wzrost odnotowanych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym kraju, termin zakończenia nauczania zdalnego został znowu przesunięty.

Według słów Przemysława Czarnka dopiero po Wielkanocy będzie można rozpocząć rozmowy dotyczące powrotu uczniów do szkół. Szef MEiN zaznaczył też, że do tego czasu ważne jest, aby Polacy stosowali się do obowiązujących zaleceń, co pomoże w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Cała ciąża pokazana w 4 minuty. Rozwój dziecka ukazany od momentu poczęcia aż do poroduCała ciąża pokazana w 4 minuty. Rozwój dziecka ukazany od momentu poczęcia aż do poroduCzytaj dalej

Jeśli zachowamy rzeczywiście odpowiedzialność społeczną, będziemy stosować się do obostrzeń, do rygorów [...] to ja jestem optymistą, że w perspektywie właśnie po Świętach Wielkanocnych, biorąc pod uwagę również fakt, że już dzisiaj mamy niemal wszystkich nauczycieli zaszczepionych, będziemy mogli rozmawiać o powrocie do nauki stacjonarnej - przekazał Przemysław Czarnek.

Niestety wiele osób ze względu na ciągłe opóźnianie powrotu do nauczania stacjonarnego, obawia się, że polscy uczniowie już do końca roku szkolnego będą musieli się uczyć zdalnie. Co więcej, również władze nie odrzucają takiej ewentualności.

Wszystko będzie zależeć od tego, jak będzie się rozwijać sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju. Jednak wiadomo już, że przedłużający się okres nauczania zdalnego wpływa negatywnie na zarówno jakość samego nauczania, jak i psychikę uczniów.

Co więcej, nauczyciele już teraz dostrzegają, że uczniom powoli przestaje zależeć na powrocie do szkoły, mimo że jeszcze nie tak dawno sami mówili, że mają dosyć zajęć online.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: Radiozet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News