W poniedziałek 10 stycznia uczniowie z całej Polski wrócili do nauki stacjonarnej. Nie wszyscy są tym faktem zachwyceni. Część rodziców obawia się, że kolejna kwarantanna jest tylko kwestią czasu. Może to uderzyć w ferie zimowe.
15 stycznia ferie rozpoczną województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie. Oznacza to, że część uczniów wróci do ławek szkolnych na zaledwie parę dni. Rodzice obawiają się, że krótki okres nauki stacjonarnej może skończyć się wypoczynkiem zimowym na kwarantannie.
Rodzice martwią się, że dzieci stracą ferie
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia rząd wprowadził w całej Polsce obowiązek nauki zdalnej. Zgodnie z rozporządzeniem został on zniesiony w poniedziałek 10 stycznia. Pomimo rekomendacji dotyczących zachowania reżimu sanitarnego w szkołach, rodzice martwią się o bezpieczeństwo swoich pociech. Podzielili się swoimi troskami na Facebookowej stronie portalu edziecko.pl. Większość z nich zauważyła, że powrót młodzieży do szkoły może wpłynąć na ferie zimowe.
- Przed feriami strach do szkoły puścić, chyba że dziecko zaszczepione, bo kwarantanny mogą zepsuć wypoczynek
- Dzieci wrócą 10, a 15 pójdą na kwarantannę i tyle będą miały z ferii
- Mój syn miał już pięć razy kwarantannę. To okropność, bo oprócz tego, że ciężko znosił siedzenie w domu bez kolegów, to jeszcze my dostaliśmy po kieszeni. Przecież ktoś musiał z nim w tym domu być, więc 20 proc. pensji mniej, zero jakichkolwiek nadgodzin itp.
- Pójdą na 5 dni. Pozarażają się. Wyjadą na ferie w wiele miejsc Polski. Poroznoszą — czytamy.
Termin ferii zimowych ulegnie zmianie? Minister Czarnek odpowiada
CZYTAJ DALEJNauka stacjonarna w 2022 roku
Z powyższymi opiniami na pewno zgodziłby się burmistrz Czempinia, który poprosił rodziców, aby zatrzymali dzieci w domu przez najbliższy tydzień. Zgodnie z jego poleceniem szkoły podstawowe w Czempiniu i Głuchowie będą prowadzić równocześnie zajęcia stacjonarne i online.
- Apeluję zatem do Państwa, rodziców naszych uczniów, o rozważenie możliwości pozostawienia dzieci w domach w okresie od dnia 10 do 14 stycznia 2022 roku i skorzystanie z nauczania on-line - pisał.
Samo Ministerstwo Edukacji i Nauki unika trybu zdalnego jak ognia. Podczas rozmowy dla TVP Info Przemysław Czarnek pozytywnie wypowiadał się na temat powrotu uczniów do szkół.
– Niezmiennie nauka stacjonarna jest nam ogromnie potrzebna i uczniom, i rodzicom, i nauczycielom, dlatego cieszę się ze dziś możemy wracać do trybu stacjonarnego – podkreślał minister.
Co wiesz o rozwoju dziecka? Sprawdź swoją wiedzę!
Pytanie 1 z 5
Kiedy dziecko zaczyna raczkować?
7 rzeczy, których rodzice zabraniają dzieciom. Popełniają gigantyczny błąd
“Zostaw to, bo się skaleczysz!”, “Uważaj, bo spadniesz!” “Nie ruszaj, bo się pobrudzisz”... Takie słowa często rodzice kierują do swoich dzieci. Czasem jednak ich troska jest nadmierna i zapominają o tym, że dziecko po prostu potrzebuje poznawać swoje możliwości i ograniczenia, aby się rozwijać.
Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:
Jej mąż umierał, gdy rodziła dziecko. Nagle podjęła desperacką decyzję
Córka poinformowała tatę o dziwnym zachowaniu mamy. Zamontował ukrytą kamerę
Źródło: edziecko.pl