Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Zdrowie i pielęgnacja dziecka > Rodzice Oliviera proszą o pomoc. Chłopiec ma nowotwór mózgu z przerzutami
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 23.10.2021 02:00

Rodzice Oliviera proszą o pomoc. Chłopiec ma nowotwór mózgu z przerzutami

Nowotwór
Fot: siepomaga.pl

Rodzice dziewięcioletniego Olivera ze Skarżyska-Kamiennej dramatycznie szukają pomocy. Chłopiec ma nowotwór z przerzutami do mózgu i rdzenia kręgowego, a lekarze w Polsce na pytanie o rokowania bezradnie odwracają głowę. Rodzice szukają pomocy za granicą, a to oznacza, że muszą zebrać ogromną sumę pieniędzy.

Guz długo nie dawał o sobie znać. Pewnego razu jednak dziewięciolatek wyszedł z basenu i zwymiotował. Początkowo wymioty były jedynym objawem choroby. Chłopiec trafił do szpitala, gdzie został przebadany, a rodzice usłyszeli straszną diagnozę: guz mózgu. Jeszcze tego samego dnia Oliver został przewieziony do Centrum Zdrowia Dziecka.

Szokująca diagnoza

Przypadek Olivera został uznany za pilny i już po czterech dniach lekarze przeprowadzili operację usunięcia guza. Na początku wydawało się, że operacja się udała i, że wszystko będzie dobrze. Usunięto znaczną część guza i poddano chłopca chemioterapii. Niestety, okazało się, że pojawiły się przerzuty do mózgu i kręgosłupa.

Oliver wciąż przebywa ze swoją mamą w szpitalu. Obecnie przygotowywany jest do radioterapii zmodyfikowanej, ale niestety rokowania nie są dobre. Rodzice się jednak nie poddają i szukają pomocy za granicą.

Dramatyczna walka o życie

Rodzice Olivera rozsyłają jego wyniki do klinik na całym świecie. Obecnie czekają na kwalifikacje. Leczenie będzie jednak bardzo kosztowne, a informacja od lekarzy z zagranicy może pojawić się w każdej chwili, dlatego bardzo ważne jest, aby jak najszybciej uzbierać pieniądze. Zbiórka funduszy na leczenie Olivera odbywa się za pośrednictwem strony siepomaga.pl, gdzie o pomoc apeluje jego tata:

- Z każdego zakątka onkologii chyłkiem wygląda śmierć. Nie oddam jej mojego dziecka. Będę walczył o niego do samego końca. Błagam, pomóż mi ratować Oliego, zanim choroba zabierze go na zawsze. - czytamy na siepomaga.pl.

Jeżeli chcesz pomóc, możesz to zrobić na stronie: https://www.siepomaga.pl/zycie-oliviera.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: se.pl, siepomaga.pl