Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Rok temu zmarła matka Sienkiewicz, która pomagała jej przy dzieciach. Tak żegnały ją wnuczęta

Rok temu zmarła matka Sienkiewicz, która pomagała jej przy dzieciach. Tak żegnały ją wnuczęta

Pogrzeb matki Sienkiewicz
Fot. East News/Waldemar Skoczny

Wczoraj otrzymaliśmy smutną informację: zmarła aktorka Barbara Sienkiewicz. Osierociła dwoje małych dzieci — Piotrusia i Anię. Dla 9-letnich maluchów to był nie lada cios. Tym bardziej, że to druga ukochana osoba, która odeszła w ostatnim czasie.

Rok temu, w maju 2023 roku odeszła ich babcia, mama Barbary Sienkiewicz. Kobieta pomagała aktorce przy dzieciach.

Aktorka była bardzo związana z mamą

W maju 2023 roku Barbara Sienkiewicz pożegnała ukochaną mamę. Jadwiga Sienkiewicz zmarła w wieku 98 lat, a jej córka pogrążyła się w żałobie. Na pogrzebie towarzyszyły jej ośmioletnie wtedy dzieci — bliźnięta Ania i Piotruś, którzy byli bardzo związani z babcią.

Barbara Sienkiewicz i jej mama mieszkały razem przez wiele lat. To matka była dla aktorki wsparciem, kiedy w wieku 60 lat urodziła dzieci. W ostatnim okresie życia poruszała się na wózku i potrzebowała pomocy, jednak pomagała córce w wychowaniu bliźniąt i była dla córki dużym wsparciem.

Dzieci Barbary Sienkiewicz przyszły na świat 9 lat temu, kiedy ich mama miała niespełna 60 lat. Późne macierzyństwo odbiło się szerokim echem w mediach, a sympatii aktorce nie przysporzył fakt, że walczyła o zasiłek macierzyński, ponieważ nie była w stanie utrzymać dzieci za emeryturę wynoszącą nieco ponad 1000 zł. Na rodzinę Sienkiewicz spadła fala krytyki.

Barbara Sienkiewicz z bliźniętami
Fot. East News/Jan Bielecki

Bliźnięta pożegnały babcię

Jak podawał “Super Express”, pani Jadwiga czuła się gorzej przez kilka tygodni. Ostatnie dni życia spędziła w szpitalu. Aktorka bardzo przeżyła jej śmierć i zorganizowała skromny pogrzeb, na którym byli tylko najbliżsi przyjaciele i oczywiście wnuki. 

Bliźnięta wraz z mamą uczestniczyły w pogrzebie babci. Pożegnały ją w wyjątkowy sposób. Jak podawał “Super Express” maluchy miały przygotowaną laurkę dla babci z okazji urodzin. Nie zdążyły jej wręczyć, więc położyły ją na grobie obok pluszowego misia.

Pani Jadwiga została pochowana na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie. Spoczywa w grobie rodzinnym.

Ania i Piotruś zostali sami

Obecnie Ania i Piotruś mają dziewięć lat. Dzieci odziedziczyły talent po mamie i stawiają pierwsze kroki na artystycznej ścieżce. Ania kocha taniec, Piotruś grał w “Madame Butterfly” w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Dzieci teraz pozostały same i mają tylko siebie. Rok temu odeszła ich babcia, a teraz zmarła ich ukochana mama. Bliźnięta wychowywały się bez ojca, a Barbara Sienkiewicz nie zdradziła jego tożsamości.

Aktora twierdziła w wywiadzie dla “Expressu Wieczornego”, że jej pociechami w razie nieszczęścia zajmie się posłanka lewicy Wanda Nowicka. Jednak polityczka powiedziała, że nie było żadnych takich ustaleń. Dowiedziała się o tym dopiero z mediów.

Obecnie dzieci przebywają w placówce interwencyjno-wychowawczej, prawdopodobnie do jednego z domów dziecka w Warszawie. Nie wiadomo, jaka dalej będzie ich droga. “Super Express” podał, że trwają poszukiwania rodziny, która mogłaby się nimi zająć, jednak jak na razie bezskuteczne. O losie dzieci zdecyduje wyrok sądu rodzinnego.

Zobacz także:

"Napisałam testament i zostawiłam go w domu". Barbara Sienkiewicz przygotowała się najgorsze

O tej ciąży mówiła cała Polska. Tak wyglądała droga Barbary Sienkiewicz do macierzyństwa

Jak mają na imię dzieci Barbary Sienkiewicz? Aktorka nadała im najbardziej popularne imiona w Polsce