Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Jak mają na imię dzieci Barbary Sienkiewicz? Aktorka nadała im najbardziej popularne imiona w Polsce

Jak mają na imię dzieci Barbary Sienkiewicz? Aktorka nadała im najbardziej popularne imiona w Polsce

Dzieci Barbary Sienkiewicz
Fot. East News/Jan Bielecki

Barbara Sienkiewicz występowała w kilku najbardziej popularnych serialach. Jednak największy rozgłos przyniosło jej macierzyństwo. Bowiem w 2015 roku gruchnęła wieść, że aktora urodziła bliźnięta w wieku 60 lat. Dzieci obecnie mają 10 lat. Barbara Sienkiewicz nadała im tradycyjne, piękne imiona.

Dzieci Barbary Sienkiewicz

Dzieci Barbary Sienkiewicz przyszły na świat w 2014 roku. Jak mówiła aktorka w programie “Wieczorny Express”, bliźnięta urodziły się zdrowe i dostały 10 punktów w skali Apgar. “Chęć bycia mamą nieraz jest tak silna, że pokonuje wszystkie bariery” - powiedziała wtedy aktorka. 

Nawet barierę wieku, bo kiedy urodziła bliźnięta, miała niemal 60 lat. Barbara Sienkiewicz tuż po urodzeniu dzieci wycofała się prawie z życia publicznego. Wszystko dlatego, że spadła na nią olbrzymia fala krytyki.

7 czerwca 2024 roku media przekazały informacje o śmierci aktorki. Osierociła 10-letnie bliźnięta: Anię i Piotrusia. Dzieci odziedziczyły talent po mamie. Ania kocha taniec, Piotr ma za sobą debiut na deskach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w “Madame Butterfly”.

Barbara Sienkiewicz
Fot. East News/Jan Bielecki

Rodzinna i wrażliwa Anna

Anna to jedno z najpopularniejszych imion w Polsce. Z danych opublikowanych na portalu dane.gov.pl w 2023 roku imię to nosiło 1 075 653 kobiet! “Anna” ma długą historię i tradycję. Pochodzi z języka hebrajskiego channah, co oznacza wdzięk i łaskę. Anna jest więc kobietą miłą, łagodną i przyjemną w obejściu.

Nic więc dziwnego, że rodzice tak chętnie nadają to imię swoim córkom. Jest piękne, a ze względu na liczne zdrobnienia nadaje się i dla dorosłej kobiety, i dla małej dziewczynki. Anny cechują się pogodą ducha i łagodnością. To przysparza im przyjaciół. Są wrażliwe na piękno i często bywają artystycznie uzdolnione, ale mają także drugą, bardziej pragmatyczną naturę.

Anny są bowiem racjonalne, rozsądne i trzeźwo myślą. Pragną mieć rodzinę i przy wyborze partnera kierują się pragmatyzmem. O swoich bliskich dbają o z ogromnym oddaniem i można mieć pewność, że praktyczna Anna nie pozwoli, by jej dzieciom czegokolwiek zabrakło.

Uczuciowy i chimeryczny Piotr

"Piotr" to także jedno z najpopularniejszych imion w Polsce (w 2022 roku nosiło je 694 913 osób). Mężczyźni nim obdarzeni to prawdziwi szczęściarze. Imię to pochodzi od greckiego słowa petros, czyli ‘skała, opoka’ i ma długą tradycję chrześcijańską. Taki przydomek nadał swojemu głównemu apostołowi Jezus Chrystus, a święty Piotr ciągle jest synonimem stałości i oparcia.

Piotrowie bowiem tacy są. Z pewnością można na nich liczyć. Są wyrozumiali, pełni optymizmu i pogody ducha. Potrafią współdziałać i chętnie oferują wsparcie innym. Budują głębokie i trwałe relacje, a dzięki wrodzonej odpowiedzialności są idealnymi ojcami.

Z drugiej strony jednak Piotr może być dość wybuchowy i chimeryczny. Jeśli ktoś nadepnie mu na odcisk albo coś pójdzie nie po jego myśli — wybucha złością. Jako uczniowie często osiągają świetne wyniki w nauce, jednak pod warunkiem, że narzuci im się dyscyplinę i obowiązki. Inaczej mogą być zbyt leniwi, by przysiąść do książek.

Zobacz także:

O tej ciąży mówiła cała Polska. Tak wyglądała droga Barbary Sienkiewicz do macierzyństwa

"Był mężczyzną, który chciał mieć dzieci". Barbara Sienkiewicz szczerze o ojcu bliźniąt

O świcie sąd zabrał je do domu dziecka. Wiemy, gdzie są dzieci Barbary Sienkiewicz i co się z nimi stanie