Smoczek do karmienia
fot. pixabay.com/Ben_Kerckx
Karol Zaborowski - 13 Lutego 2021

Jak wybrać odpowiedni smoczek do karmienia? Trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów

Wybór odpowiedniego smoczka do karmienia powinien być przemyślany. Wszystko dlatego, że między innymi w zależności od wieku i masy dziecka, będzie ono potrzebowało innego smoczka. Warto też wiedzieć, na jakie inne elementy warto zwrócić uwagę. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy ofertę dla najmłodszych dzieci.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest naturalne karmienie dziecka, jednak są sytuacje, kiedy jest to po prostu niemożliwe lub dziecko musi być dokarmiane.

W takiej sytuacji rodzice muszą sięgnąć po butelki do karmienia, które wbrew pozorom znacząco się od siebie różnią. Szczególnie warto przyjrzeć się smoczkowi, który jest dołączony do butelki, ponieważ to od niego zależy komfort w czasie jedzenia. Co więcej, jego wykonanie wpływa również na zdrowie u dziecka.

Jak wybrać smoczek do karmienia

Jednym z ważniejszych elementów przy wyborze smoczka do karmienia jest jego szeroka podstawa. Dzięki niej dziecko ma lepsze oparcie dla warg. Dodatkowo szeroka podstawa smoczka przypomina kształt piersi. Zapewnia też wystarczającą ilość miejsca dla ruchów ssących u malucha.

Ważna jest też wielkość otworu przepływowego. Po odwróceniu butelki do góry nogami mleko powinno skapywać kropla po kropli. Jeżeli widzimy, że leje się strumieniem, to u dziecka może dojść do zadławień u dziecka i połykania przez nie powietrza, co prowadzić może do kolek. Natomiast zbyt mały otwór sprawia, że dziecko się męczy podczas jedzenia i może powodować nieprawidłowy przyrost masy ciała.

Przedmioty, które dzieci połykają najczęściej. Lekarze ostrzegają, mogą być niebezpieczne dla zdrowiaPrzedmioty, które dzieci połykają najczęściej. Lekarze ostrzegają, mogą być niebezpieczne dla zdrowiaCzytaj dalej

Zestaw butelek ze smoczkami antykolkowymi [zobacz]

Istotna jest też twardość i kształt samego smoczka. Warto zadbać, aby jak najbardziej przypominały pierś mamy. Dzięki temu dziecko będzie chętniej podchodzić do karmienia przez smoczek. Co więcej, kształt smoczka przypominający brodawkę sutkową pomaga w prawidłowym rozwoju szczęki u dziecka.

Butelki z lidla

Przydatny jest też odpowiedni system odpowietrzania smoczka, który zapobiega połykaniu powietrza przez malca. Dzięki temu dziecko rzadziej będzie miało kolki, a nawet może się udać je całkowicie wyeliminować. Dodatkowo taki system sprawia, że nie trzeba robić przerw w czasie karmienia.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: mamotoja.pl

Artykuł zawiera lokowanie produktu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News