Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Spójrz na te cztery kobiety. Która z nich siedzi w sposób, w jaki ty siadasz?
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 03.12.2023 15:44

Spójrz na te cztery kobiety. Która z nich siedzi w sposób, w jaki ty siadasz?

w jaki sposób siadasz
Fot. Obraz wygenerowany przez AI

To, w jaki sposób siadasz, może wiele powiedzieć o Twojej osobowości. Postawa ciała zdradza, jakie masz podejście do życia, jak szybko jesteś w stanie podejmować decyzję i jakimi wartościami kierujesz się na co dzień. 

Aby dowiedzieć się nieco więcej o sobie, rozwiąż ten prosty test psychologiczny. Spójrz na obrazek poniżej i zdecyduj, która z kobiet siedzi w sposób najbardziej zbliżony do Twojego. Zwykle siadasz ze skrzyżowanymi nogami, w postawie otwartej, czy stawiasz przed sobą mur obronny? Wybierz i przeczytaj, jakim typem osoby jesteś. 

shutterstock_2396151133.jpg

Kobieta nr 1

"Niepokorna i przedsiębiorcza" te słowa idealnie cię opisują. Jesteś szalenie ambitna i nie boisz się podejmować ryzyka. Traktujesz życiowe wyzwania i kryzysy jako okazję do rozwoju. Twój podejście do problemów jest praktyczne, skupiasz się z determinacją na znalezieniu odpowiednich rozwiązań.

W życiu osobistym zawsze dajesz drugie szanse i próbujesz naprawiać, jednak gdy nie widzisz poprawy, pomimo swoich wysiłków, potrafisz odpuścić i odejść bez żalu. Wchodząc w realcję, jesteś w niej na 100 proc., dajesz z siebie wszystko i oczekujesz, że druga strona będzie postępować podobnie. 

Kobieta nr 2

Jesteś typem analityczki. Starannie rozważasz wszystkie "za" i "przeciw", zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję. Jesteś osobą racjonalną i pragmatyczną. Twoje podejście do życia charakteryzuje się pewnością siebie, spokojem i uporządkowaniem. Zawsze zwracasz uwagę na potencjalne konsekwencje swoich wyborów.

Dlatego twoje życie uczuciowe niewiele ma z... uczucia. Lubisz dobrą zabawę, ale raczej tę w starannie dobranym towarzystwie. Związki budujesz na podstawie dobrych referencji i podobieństw do siebie. Nie wchodzisz w związek, jeśli nie jesteś pewna, że do siebie pasujecie i będziecie się uzupełniać. 

Kobieta nr 3

Jesteś odważna, zdecydowana i pewna siebie. Znajomi uważają cię za duszę towarzystwa, a w pracy potrafisz zjednać sobie cały zespół do pierwszego spotkania. Charakteryzujesz się wytrwałością w dążeniu do celów. Bywasz jednak niekiedy nieprzejednana i mało elastyczny, co może stwarzać trudności w sytuacjach konfliktowych.

W miłości kierujesz się chwilą. Uwielbiasz flirt i dobrą zabawę, kokietujesz i lubisz być kokietowana. Twoje związki nie trwają długo, bo zawsze trawa jest zielona bardziej u sąsiada. Chcesz być kochana i uwielbiana i idziesz tam, gdzie otrzymujesz pełnię uwagi. 

Kobieta nr 4

Jesteś wrażliwa i empatyczna. Twoje działania są często impulsywne, a kluczowe decyzje podejmujesz pod wpływem intensywnych uczuć. W sytuacjach kryzysowych lub gdy napotykasz zadanie wymagającego więcej, niż potrafisz znieść, zwykle nie podejmujesz działać albo próbujesz zagadać temat, aż sam zniknie.

Jeśli kochasz, to robisz to całą sobą. Jesteś nieuleczalną romantyczną, która uwielbia wielkie gesty i małe czułostki. Potrafisz małą kłótnię zamienić w wielką wojnę lub zupełnie zignorować potknięcia drugiej strony. Dla ciebie liczą się czyny, nie słowa. 

Zobacz też:

Wchodzisz do pokoju i widzisz te cztery kobiety. Do której podejdziesz najpierw?

Ile widzisz tu twarzy? Ten test sprawdzi twoją spostrzegawczość

Allegro znów to zrobiło. Wypuściło reklamę świąteczną, przy której nie powstrzymasz łez
 

10 gier planszowych na świąteczne wieczory w rodzinnym gronie
gry planszowe na prezent Rebel
Nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą dla wielu z nas okazją do spotkań z najbliższymi. Przy wspólnym stole zasiądą przedstawiciele różnych pokoleń, by wspólnie celebrować ten wyjątkowy czas. To świetna okazja, by lepiej się poznać i zintegrować, a w rezultacie jeszcze bardziej do siebie zbliżyć.Jeśli potrzebujesz rozrywki odpowiedniej dla osób w różnym wieku, która świetnie sprawdzi się podczas rodzinnych rozgrywek (od święta, ale nie tylko!), wybierz nowoczesne gry planszowe. Pozwolą one na spędzenie wartościowego czasu z najbliższymi, świetnie sprawdzą się też jako elegancki prezent. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy 10 najpopularniejszych tytułów – zarówno wśród nowości, jak i współczesnych klasyków. Poniżej znajdziesz listę wraz z krótkimi opisami. 
Czytaj dalej
Magia świątecznych prezentów. Jak wybrać idealny podarunek dla malucha?
zabawki Fisher Price
Święta to wyjątkowy czas, odmienny od codzienności. Dzieci, swoim śmiechem i swoją szczerością, dodają magii temu wyjątkowemu okresowi, sprawiając, że jest jeszcze bardziej niezwykły. Podczas świąt wiele rzeczy dzieje dla maluchów po raz pierwszy: ubieranie choinki, próbowanie wigilijnych potraw i oczywiście – rozpakowywanie prezentów! Pięknie opakowane przyciągają uwagę szkrabów i wywołują ekscytację. Co znajduje się w środku? Fisher-Price zadbało o to, aby świąteczne podarunki wywoływały radość i sprzyjały byciu razem.Poszukiwanie prezentów dla maluchów to nie lada wyzwanie dla dorosłych. Z jednej strony rodzice, dziadkowie i wujkowie chcą zrobić wrażenie na szkrabach. Z drugiej strony dbają o to, aby prezenty nie tylko przynosiły zadowolenie, ale też wspierały rozwój maluchów i ich wyobraźnię. Przecież zabawki to nie tylko źródło radości, ale też narzędzie do rozwijania umiejętności dzieci i stwarzania okazji do bycia razem.Obdarzanie najmłodszych zabawkami i wspólne spędzanie czasu w trakcie świąt pozwala tworzyć maluchom miłe wspomnienia, które będą im towarzyszyć przez całe życie. A jakie znaczenie dla dorosłych ma obdarowywanie dzieci? – Rodzic szukający pomysłów na prezent poświęca swój czas i swoje zaangażowanie, aby poznać ukryte czasem marzenia dziecka. Nie dość, że obdarowując dziecko, wprowadza siebie w pozytywny stan emocjonalny, to na dodatek ma możliwość  - poprzez odpowiedni wybór prezentów – pobudzać rozwój dziecka i kształtować jego zdolności – podkreśla psycholożka dziecięca, Aleksandra Piotrowska. Warto zatem docenić rolę obdarowywania w święta i wykorzystać możliwości, jakie prezenty stwarzają. Czym Ty obdarujesz maluchy w nadchodzące święta? Fisher-Price ma dla Ciebie propozycje, które sprawią, że świąteczne chwile będą wyjątkowe i ekscytujące dla całej rodziny. 
Czytaj dalej