portalparentingowy.pl
Szkoła: powrót uczniów na świecie

fot. pixabay.com/Wokandapix

Uczniowie w specjalnych namiotach w czasie lekcji. Jak na świecie poradzono sobie z powrotem do szkół?

2 Marca 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Jak na razie w Polsce nie zanosi się na szybki powrót do zajęć stacjonarnych. W ubiegłym tygodniu stwierdzono nawet, że widoczny jest niewielki, ale widoczny spadek, jeżeli chodzi o ilość uczniów biorących udział w zajęciach stacjonarnych. W

Wiele osób zastanawia się, kiedy w końcu polscy uczniowie będą mogli wrócić do szkół. Niestety aktualnie trwają obawy co do tego, że również osoby z klas I-III będą ponownie uczyć się zdalnie. Jednak nie tylko Polska boryka się z tego typu problemami, chociaż w innych częściach świata niektóre z placówek przyjęły bardzo oryginalne strategie walki z pandemią.

Nie da się ukryć, że tryb nauki zdalnej nie jest doskonały i prowadzi do powstawania kolejnych poważnych problemów. Z tego też względu niektóre ze szkół starają się obejść obowiązujące zalecenia i przepisy. W przypadku Polski mogliśmy dostrzec to, chociażby w Rzeszowie, gdzie uczniowie jednej ze szkół mogli uczęszczać przez pewien czas na normalne zajęcia.

Powrót do szkół w innych krajach

Inną szkołą, która na swój sposób stara się walczyć z koronawirusem, ale jednocześnie pozostać przy nauce stacjonarnej jest szkoła Wenatchee w amerykańskim stanie Waszyngton. Uczniowie tej szkoły podczas zajęć z muzyki wchodzą do specjalnych namiotów, w których mieszczą się również ich instrumenty oraz stojaki na nuty. Namioty mają przezroczysty przód, przez co uczniowie cały czas widzą swojego nauczyciela.

Trzeba też wspomnieć o Szkole Podstawowej Yangzheng z Chin. Uczniowie, którzy do niej uczęszczają oprócz maseczek noszą również bardzo oryginalne nakrycia głowy. Chodzi dokładnie o czapki, które uczniowie wykonali wraz z rodzicami.

Czapki posiadają długie elementy w postaci balonów albo kawałka tektury, które pomagają dzieciom zachować odpowiedni odstęp społeczny. Dodatkowo każdy z uczniów mógł dowolnie udekorować swoją czapkę. Dzięki temu dzieci o wiele chętniej podchodzą do ich stosowania.

Na końcu warto powiedzieć też co nieco o szkole w Pathum Thani w Tajlandii. W przypadku tej placówki oprócz maseczek stosuje się również przerobione urny wyborcze. Dzięki nim podczas lekcji zachowywany jest dystans, a przez przezroczyste okno z przodu, uczeń może widzieć, co nauczyciel pisze na tablicy.

Kiedy uczniowie przyjeżdżają do szkoły, nauczyciele wręczają im maski na twarz, ponieważ ich noszenie jest obowiązkowe. Uczniowie mają także sprawdzaną temperaturę, a skaner do rozpoznawania twarzy automatycznie wysyła wiadomość do rodziców - powiedział przedstawiciel szkoły pan Chuchart.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Co robić, gdy dziecko zwymiotuje antybiotyk? Lekarz odpowiada

  • Wozisz dziecko w samochodzie? Pamiętaj o najnowszych przepisach i kilku ważnych radach

  • Od jakiego wieku dzieci muszą nosić maseczki? Przedstawiamy wytyczne Ministerstwa Zdrowia

źródło: Edziecko.pl

Karol ZaborowskiAutor

Redaktor portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szkoła

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co kupić nauczycielowi?

Czytaj więcej >

Szkoła

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przekazano, z czym musieli mierzyć się uczniowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Ministerstwo edukacji o European Language Label 2022. Kto może wziąć udział?

Czytaj więcej >

Szkoła

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny

Czytaj więcej >

Szkoła

Matura 2022: czy doszło do wycieku? Prawie cały arkusz pojawił się w sieci

Czytaj więcej >

Szkoła

Nowe święto państwowe w czerwcu. Uczniowie będą mieli dodatkowy dzień wolny? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >