portalparentingowy.pl
Szkoła - korytarz

Unsplash/ Kyo azuma (CC0 Domena publiczna)

Adam Niedzielski o powrocie dzieci do szkół. " Mamy sytuację, która jest stabilna, ale musimy uwzględniać to, co dzieje się w otoczeniu międzynarodowym"

28 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

W czwartek (28.01) na konferencji prasowej Adam Niedzielski podsumował obecną sytuację w kraju odnośnie zachorowań na koronawirusa. Minister zdrowia wypowiedział się również w sprawie powrotu dzieci do szkół.

28.01 Adam Niedzielski wypowiedział się w sprawie obecnej sytuacji pandemicznej. Wielu rodziców zastanawia się co z powrotem dzieci do szkół? Minister zdrowia odpowiedział.

Powrót dzieci do szkół

 Mamy sytuację, która jest stabilna, ale musimy uwzględniać to, co dzieje się w otoczeniu międzynarodowym. Za dwa tygodnie podejmiemy kolejne decyzje - powiedział Niedzielski.

Jak poinformował Niedzielski, decyzja o powrocie dzieci do szkół najwcześniej podjęta zostanie 14 lutego. Do tego czasu obserwowana będzie liczba zachorowań i sytuacja pandemiczna w kraju.

Nadal mamy nauczanie stacjonarne w klasach 1-3. Starsi uczniowie pozostają w trybie nauki zdalnej - dodał minister zdrowia.

 Galerie sztuki i muzea zostaną dopuszczone do otwarcia od 1 lutego z zachowaniem reżimu sanitarnego - poinformował Niedzielski.

Niedzielski dodał również, że od 1 lutego zostaną również otwarte sklepy w galeriach handlowych. Sytuacja bez zmian pozostaje również w gastronomii i hotelarstwie.

Niedzielski o powrocie dzieci do szkół

Adam Niedzielski ostatnio również wypowiedział się w sprawie powrotu dzieci do placówek edukacyjnych.

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa znacząco odbiła się na wielu elementów naszego życia. Wiele osób początkowo sądziło, że sytuacja epidemiologiczna zostanie szybko opanowana i wszyscy wrócimy do normalności.

Niestety, jak podkreśla Adam Niedzielski, cały czas nad Polską jest obecne widmo pojawienia się trzeciej fali epidemii, przez co niektóre z obostrzeń na pewno zostaną z nami jeszcze trochę.

W rozmowie z WP Adam Niedzielski zaznaczył, że ewentualna decyzja zakończenia nauczania zdalnego przez starszych uczniów zostanie ogłoszone przez premiera Morawieckiego. Minister Zdrowia wyjawił również, że zdalny tryb nauki powinien zostać utrzymany jeszcze przynajmniej przez dwa tygodnie.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Konferencja

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz a

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

ławki szkolne

Szkoła

Wysłała dzieci do szkoły, o której kuratorium nic nie wie

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauczyciel wyprosił nagle wyprosił 12-latkę z lekcji. Wszystko przez zbyt szerokie biodra

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauczycielka przykleiła maseczkę do twarzy ucznia. Powód nie mieści się w głowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Młoda mama nie może uwierzyć, czym w przedszkolu karmione są dzieci. Nie kryje złości

Czytaj więcej >

Szkoła

Minister edukacji zapowiedział zmiany, chodzi o ferie i pensje nauczycieli

Czytaj więcej >

Szkoła

Przemysław Czarnek o obowiązkowej religii. Wyznaczył datę wprowadzenia zmian w szkołach

Czytaj więcej >