Szkoła - korytarz
Unsplash/ Kyo azuma (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 28 Stycznia 2021

Adam Niedzielski o powrocie dzieci do szkół. " Mamy sytuację, która jest stabilna, ale musimy uwzględniać to, co dzieje się w otoczeniu międzynarodowym"

W czwartek (28.01) na konferencji prasowej Adam Niedzielski podsumował obecną sytuację w kraju odnośnie zachorowań na koronawirusa. Minister zdrowia wypowiedział się również w sprawie powrotu dzieci do szkół.

28.01 Adam Niedzielski wypowiedział się w sprawie obecnej sytuacji pandemicznej. Wielu rodziców zastanawia się co z powrotem dzieci do szkół? Minister zdrowia odpowiedział.

Powrót dzieci do szkół

Mamy sytuację, która jest stabilna, ale musimy uwzględniać to, co dzieje się w otoczeniu międzynarodowym. Za dwa tygodnie podejmiemy kolejne decyzje - powiedział Niedzielski.

Jak poinformował Niedzielski, decyzja o powrocie dzieci do szkół najwcześniej podjęta zostanie 14 lutego. Do tego czasu obserwowana będzie liczba zachorowań i sytuacja pandemiczna w kraju.

Nadal mamy nauczanie stacjonarne w klasach 1-3. Starsi uczniowie pozostają w trybie nauki zdalnej - dodał minister zdrowia.

Tragiczny finał kuligu. 15-latka przez dwa dni walczyła o życieTragiczny finał kuligu. 15-latka przez dwa dni walczyła o życieCzytaj dalej

Galerie sztuki i muzea zostaną dopuszczone do otwarcia od 1 lutego z zachowaniem reżimu sanitarnego - poinformował Niedzielski.

Niedzielski dodał również, że od 1 lutego zostaną również otwarte sklepy w galeriach handlowych. Sytuacja bez zmian pozostaje również w gastronomii i hotelarstwie.

Niedzielski o powrocie dzieci do szkół

Adam Niedzielski ostatnio również wypowiedział się w sprawie powrotu dzieci do placówek edukacyjnych.

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa znacząco odbiła się na wielu elementów naszego życia. Wiele osób początkowo sądziło, że sytuacja epidemiologiczna zostanie szybko opanowana i wszyscy wrócimy do normalności.

Niestety, jak podkreśla Adam Niedzielski, cały czas nad Polską jest obecne widmo pojawienia się trzeciej fali epidemii, przez co niektóre z obostrzeń na pewno zostaną z nami jeszcze trochę.

W rozmowie z WP Adam Niedzielski zaznaczył, że ewentualna decyzja zakończenia nauczania zdalnego przez starszych uczniów zostanie ogłoszone przez premiera Morawieckiego. Minister Zdrowia wyjawił również, że zdalny tryb nauki powinien zostać utrzymany jeszcze przynajmniej przez dwa tygodnie.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Konferencja

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News