portalparentingowy.pl
Szkoła - korytarz

Unsplash/ Kyo azuma (CC0 Domena publiczna)

Adam Niedzielski o powrocie dzieci do szkół. " Mamy sytuację, która jest stabilna, ale musimy uwzględniać to, co dzieje się w otoczeniu międzynarodowym"

28 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

W czwartek (28.01) na konferencji prasowej Adam Niedzielski podsumował obecną sytuację w kraju odnośnie zachorowań na koronawirusa. Minister zdrowia wypowiedział się również w sprawie powrotu dzieci do szkół.

28.01 Adam Niedzielski wypowiedział się w sprawie obecnej sytuacji pandemicznej. Wielu rodziców zastanawia się co z powrotem dzieci do szkół? Minister zdrowia odpowiedział.

Powrót dzieci do szkół

 Mamy sytuację, która jest stabilna, ale musimy uwzględniać to, co dzieje się w otoczeniu międzynarodowym. Za dwa tygodnie podejmiemy kolejne decyzje - powiedział Niedzielski.

Jak poinformował Niedzielski, decyzja o powrocie dzieci do szkół najwcześniej podjęta zostanie 14 lutego. Do tego czasu obserwowana będzie liczba zachorowań i sytuacja pandemiczna w kraju.

Nadal mamy nauczanie stacjonarne w klasach 1-3. Starsi uczniowie pozostają w trybie nauki zdalnej - dodał minister zdrowia.

 Galerie sztuki i muzea zostaną dopuszczone do otwarcia od 1 lutego z zachowaniem reżimu sanitarnego - poinformował Niedzielski.

Niedzielski dodał również, że od 1 lutego zostaną również otwarte sklepy w galeriach handlowych. Sytuacja bez zmian pozostaje również w gastronomii i hotelarstwie.

Niedzielski o powrocie dzieci do szkół

Adam Niedzielski ostatnio również wypowiedział się w sprawie powrotu dzieci do placówek edukacyjnych.

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa znacząco odbiła się na wielu elementów naszego życia. Wiele osób początkowo sądziło, że sytuacja epidemiologiczna zostanie szybko opanowana i wszyscy wrócimy do normalności.

Niestety, jak podkreśla Adam Niedzielski, cały czas nad Polską jest obecne widmo pojawienia się trzeciej fali epidemii, przez co niektóre z obostrzeń na pewno zostaną z nami jeszcze trochę.

W rozmowie z WP Adam Niedzielski zaznaczył, że ewentualna decyzja zakończenia nauczania zdalnego przez starszych uczniów zostanie ogłoszone przez premiera Morawieckiego. Minister Zdrowia wyjawił również, że zdalny tryb nauki powinien zostać utrzymany jeszcze przynajmniej przez dwa tygodnie.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Konferencja

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szkoła

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co kupić nauczycielowi?

Czytaj więcej >

Szkoła

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przekazano, z czym musieli mierzyć się uczniowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Ministerstwo edukacji o European Language Label 2022. Kto może wziąć udział?

Czytaj więcej >

Szkoła

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny

Czytaj więcej >

Szkoła

Matura 2022: czy doszło do wycieku? Prawie cały arkusz pojawił się w sieci

Czytaj więcej >

Szkoła

Nowe święto państwowe w czerwcu. Uczniowie będą mieli dodatkowy dzień wolny? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >