portalparentingowy.pl
Szkoła - korytarz

Unsplash/ Kyo azuma (CC0 Domena publiczna)

Adam Niedzielski o powrocie dzieci do szkół. " Mamy sytuację, która jest stabilna, ale musimy uwzględniać to, co dzieje się w otoczeniu międzynarodowym"

28 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

W czwartek (28.01) na konferencji prasowej Adam Niedzielski podsumował obecną sytuację w kraju odnośnie zachorowań na koronawirusa. Minister zdrowia wypowiedział się również w sprawie powrotu dzieci do szkół.

28.01 Adam Niedzielski wypowiedział się w sprawie obecnej sytuacji pandemicznej. Wielu rodziców zastanawia się co z powrotem dzieci do szkół? Minister zdrowia odpowiedział.

Powrót dzieci do szkół

 Mamy sytuację, która jest stabilna, ale musimy uwzględniać to, co dzieje się w otoczeniu międzynarodowym. Za dwa tygodnie podejmiemy kolejne decyzje - powiedział Niedzielski.

Jak poinformował Niedzielski, decyzja o powrocie dzieci do szkół najwcześniej podjęta zostanie 14 lutego. Do tego czasu obserwowana będzie liczba zachorowań i sytuacja pandemiczna w kraju.

Nadal mamy nauczanie stacjonarne w klasach 1-3. Starsi uczniowie pozostają w trybie nauki zdalnej - dodał minister zdrowia.

 Galerie sztuki i muzea zostaną dopuszczone do otwarcia od 1 lutego z zachowaniem reżimu sanitarnego - poinformował Niedzielski.

Niedzielski dodał również, że od 1 lutego zostaną również otwarte sklepy w galeriach handlowych. Sytuacja bez zmian pozostaje również w gastronomii i hotelarstwie.

Niedzielski o powrocie dzieci do szkół

Adam Niedzielski ostatnio również wypowiedział się w sprawie powrotu dzieci do placówek edukacyjnych.

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa znacząco odbiła się na wielu elementów naszego życia. Wiele osób początkowo sądziło, że sytuacja epidemiologiczna zostanie szybko opanowana i wszyscy wrócimy do normalności.

Niestety, jak podkreśla Adam Niedzielski, cały czas nad Polską jest obecne widmo pojawienia się trzeciej fali epidemii, przez co niektóre z obostrzeń na pewno zostaną z nami jeszcze trochę.

W rozmowie z WP Adam Niedzielski zaznaczył, że ewentualna decyzja zakończenia nauczania zdalnego przez starszych uczniów zostanie ogłoszone przez premiera Morawieckiego. Minister Zdrowia wyjawił również, że zdalny tryb nauki powinien zostać utrzymany jeszcze przynajmniej przez dwa tygodnie.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Konferencja

Podobne artykuły

Dziecko

Szkoła

Darmowa pomoc dla tysięcy dzieciaków. 10 maja rozpocznie się akcja "Szkoła z Gigantami"

Czytaj więcej >
Uczniowie wrócą do szkół w maju

Szkoła

Tylko u nas. Prof. Włodzimierz Gut skomentował powrót uczniów do szkół. Czy rodzice mają powody do obaw?

Czytaj więcej >
Minister edukacji przekazał nowe zasady dot. egzaminów

Szkoła

Minister edukacji przekazał nowe zasady dot. egzaminów

Czytaj więcej >
Wiemy kiedy ucznowie wrócą do szkół

Szkoła

Premier ogłosił harmonogram powrotu uczniów do szkół. ,,29 maja uczniowie wszystkich klas wrócą do szkoły w trybie stacjonarnym''

Czytaj więcej >

Szkoła

Powrót do nauki stacjonarnej. W Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie

Czytaj więcej >
Powrót do szkół

Szkoła

Minister edukacji: ,,mamy nadzieję, że w maju nastąpi powrót wszystkich uczniów do szkół'' minister edukacji

Czytaj więcej >