portalparentingowy.pl
Dziecko: pomyłka na porodówce

fot. pixabay.com/Mylene2401

Lekarze pomylili dzieci na porodówce. Prawda wyszła na jaw, kiedy mama wzięła synka na ręce

27 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Moment, w którym mama może po raz pierwszy wziąć swoje nowo narodzone dziecko na ręce, jest po prostu nie do opisania. Niestety, kiedy Jennifer Melton zobaczyła swojego synka, przepełnił ją strach i niedowierzanie.

Jennifer Melton tuż po urodzeniu swojego synka Nathana, była najszczęśliwszą kobietą na świecie. Kiedy dziecko przyszło na świat, kobieta usłyszała, że maluch jest okazem zdrowia i dostał 10 punktów w skali Apgar.

Mimo to maluch musiał przejść rutynowe badania tak jak i inne dzieci. Nie było w tym nic dziwnego, ponieważ to standardowa procedura po porodzie. Niestety, kiedy Nathan wrócił do swojej mamy, okazało się, że doszło do poważnej pomyłki.

Lekarze pomylili dzieci

Do sali, na której leżała Jennifer, Nathan został przyniesiony przez pielęgniarkę. Wtedy też pielęgniarka zaczęła dokładnie tłumaczyć kobiecie, jakie badania przeszedł maluch.

Bardzo szybko okazało się, że wcale nie były to tylko i wyłącznie rutynowe badania noworodka. Co więcej, Nathan przeszedł również zabieg przecięcia wędzidełka języka, o którym Jennifer nie została wcześniej poinformowana.

Kiedy kobieta wzięła synka na ręce, spostrzegła, że w jego buzi jest krew, która pozostała jeszcze po zabiegu. Zdezorientowana i przestraszona zaczęła domagać się wyjaśnień, co w jej sytuacji jest w pełni zrozumiałe. W końcu, kiedy pielęgniarki zabierały chłopca, nikt nic nawet nie wspomniał o dodatkowych badaniach, czy też zabiegu.

Szybko okazało się, że na porodówce doszło do pomyłki ze strony personelu. Wszystko dlatego, że lekarze poprosili, o przyniesienie nie tego dziecka co trzeba.

Na szczęście tego typu zabiegi nie rzutują na dalsze zdrowie dziecka, jednak cała sytuacja była potwornie stresująca dla młodej mamy. Nie wiadomo, czy Jennifer domagała się zadość uczynienia ze względu na błąd popełniony przez pracowników szpitala.

Źródło: Parenting.pl

Podobne artykuły

Prezenty na chrzest

Dziecko

Jakie prezenty na chrzest?

Czytaj więcej >
Basen dla dziecka

Dziecko

Basen ogrodowy dla dzieci - jaki wybrać?

Czytaj więcej >
Pierwszy spacer

Dziecko

Kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?

Czytaj więcej >
psychiatria dziecięca

Dziecko

Z jakimi problemami mierzą się dziś dzieci? Rozmowa z Sarą Romską, autorką książki "Dzieci Psychiatryka"

Czytaj więcej >
pytanie na śniadanie

Dziecko

"Pytanie na śniadanie": wpadka programu w temacie o dzieciach

Czytaj więcej >
Huśtawka zarwała się pod 10-latką

Dziecko

Niebezpieczny wypadek w Nysie. Huśtawka zerwała się pod 10-latką

Czytaj więcej >