Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy

Adhd

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi to najczęściej występujących wśród dzieci i młodzieży problemów psychiatrycznych. Dzieci z ADHD mogą mieć dysfunkcje z zachowaniem uwagi, impulsywnością oraz nadruchliwością.

apteka
29.05.2024 14:19 Wycofano z obrotu lek na ADHD. Ważny komunikat GIF-u dla rodziców

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zadecydował o wycofaniu leku stosowanego, między innymi, w leczeniu ADHD. Chodzi o Konaten, który znalazł się na tzw. czarnej liście. Jeśli masz go w swoim domu, odnieś go do apteki. To ważne, ponieważ lek nie spełnia norm jakościowych i jego zażywanie może mieć niepożądane skutki uboczne.

ból dłoni
20.05.2024 16:37 Budzisz się z "rączkami dinozaura”? To może być objaw poważnych problemów ze zdrowiem

Budzisz się czasem z dziwnie podwiniętymi dłońmi? Czujesz, że są zdrętwiałe, sztywne, bolą? To może być konsekwencja tego, że w nocy "krzywo” spałaś. Jednorazowa sytuacja nie powinna budzić niepokoju. Ale jeśli częściej wstajesz z tak wygiętymi nadgarstkami, warto się temu przyjrzeć.Takie skurcze rąk podczas snu określa się mianem "śpiące dłonie dinozaura”. Przypominają trochę te podkurczone rączki T-Rexa. Choć nazwa jest zabawna, może kryć się za nią istotny problem.

apteka
15.03.2024 12:53 Bez niego nie mogą normalnie żyć. Rodzice desperacko szukają leku, który zniknął z aptek

Obdzwaniają apteki, szukają w internecie, bez skutku. Rodzice nie dostają nawet informacji, kiedy może się coś w tej sprawie zmienić. Co gorsza, gdy pytają o ten lek słyszą, że "nie ma i nie będzie”. A jest tak bardzo ważny dla dzieci z ADHD.Od pewnego czasu są bardzo duże problemy z jego dostępnością. Gdy tylko gdzieś się pojawi, od razu znika lub natychmiast jest przez kogoś rezerwowany. 

Kacperek wyrzucony z przedszkola
04.03.2024 09:28 Skandal w Złotnikach. Przedszkole wyrzuciło 5-letniego Kacperka

Pani Milena jest w rozpaczy. Samodzielna mama zapisała do przedszkola swojego 5-letniego synka. Obiecano jej, że Kacperek otrzyma wsparcie i wspólnie z placówką będzie mogła zatroszczyć się o chłopca, który jest dzieckiem nadpobudliwym. Przedszkole nie dotrzymało obietnicy i wyrzuciło dziecko.Kacperek, zamiast dostać pomoc, stał się ofiarą dyskryminacji. Teraz, choć prawo mówi jasno, że powinien do przedszkola chodzić - został z niczym. Jego mama musiała zrezygnować z pracy, żeby się nim zaopiekować. 

Pudzianowski
01.10.2021 02:00 Pudzianowski wypowiedział się nt. wychowania dzieci. Jego słowa mogą wydawać się kontrowersyjne

W sieci rozpętała się burza po tym jak Mariusz Pudzianowski opisał sytuację, która go spotkała w sklepie. Był zbulwersowany tym, jak dziecko odezwało się do swojej matki. Z kolei internautów zbulwersowały jego poglądy.Mariusz Pudzianowski jest aktywny w mediach społecznościowych. Dzieli się w nich zdjęciami ze swojego życia, głównie z walk i treningów. Wypowiada się także w różnych sprawach, nie tylko związanych ze sportem.

z misiem
27.09.2021 02:00 W dzisiejszych czasach dzieci wiele godzin wpatrują się w ekran, jeszcze zanim nauczą się mówić

Według naukowców urządzenia mobilne i łączność bezprzewodowa mogą mieć zły wpływ na zdrowie dziecka. Zaburzenia, takie jak: opóźnienia w rozwoju mowy, kłopoty ze snem, problemy z koncentracją, pobudzenie, ADHD, a nawet autyzm to tylko niektóre z możliwych skutków korzystania ze smartfonów i tabletów przez małe dzieci.Jak podaje portal dzidziusiowo.pl, w Polsce prawie połowa rocznych i dwuletnich dzieci korzysta z tabletów i smartfonów. Część z nich robi to codziennie albo prawie codziennie. Specjaliści ostrzegają jednak przed złym wpływem urządzeń mobilnych na rozwój dzieci. -"Przede wszystkim pamiętajmy, że małe dzieci, szczególnie te poniżej 3 roku życia w ogóle nie powinny mieć kontaktu z elektroniką… Jeżeli zostawiamy dziecko przed tv lub z innymi urządzeniami, nie stwarzamy mu okazji do komunikacji, co niekorzystnie wpływa na jego rozwój mowy. Powinniśmy inaczej spędzać czas z dzieckiem" - mówi Weronika Syniawa, logopeda pracująca w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rudzie Śląskiej.