Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Egzamin Ósmoklasisty

Egzamin Ósmoklasisty

egzamin ósmoklasisty 2024
06.07.2024 08:52 Fatalne wyniki egzaminu ósmoklasistów. Z roku na rok coraz gorszy stan wiedzy uczniów

W środę opublikowano wyniki egzaminu ósmych klas. Niestety nie prezentują się one optymistycznie. Okazało się, że co 3. uczeń nie zdobył nawet 30 proc. punktów z matematyki, a język polski również ujawnił, że dzieci nie bardzo radzą sobie z tym przedmiotem.Przypuszcza się, że jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest obniżenie wymagań po pandemii COVID-19, kiedy to z egzaminu wykreślono najtrudniejsze rodzaje zadań. Problem jest jednak bardziej złożony.

egzamin ósmoklasistów
03.07.2024 09:24 Jak poprawić wynik egzaminu ósmoklasistów? Rodzice o tym nie wiedzą, mogą pomóc dziecku

Egzamin ósmoklasisty odbywa się tylko raz. I nie ma poprawek, a dodatkowe terminy są dla uczniów, którzy z powodu choroby bądź wydarzeń losowych nie mogli zjawić się na egzaminie.Dlatego wynik, który otrzymują uczniowie, jest wiążący i to on będzie decydował o tym, czy uczniowie dostaną się do szkoły średniej. Nie jest jednak ostateczny, bo rodzice mają prawo sprawdzić arkusz. To szansa na otrzymanie dodatkowych punktów.

egzamin ósmoklasisty 2024
02.07.2024 09:42 Wyniki egzaminów ósmych klas. Tu sprawdzisz, jak poszło twojemu dziecku

Choć wakacje trwają już od ponad tygodnia, jest taka grupa młodzieży, która nie jest w stanie spokojnie się relaksować. To tegoroczni absolwenci szkół podstawowych. Swój najważniejszy, jak do tej pory, egzamin napisali już dawno temu, ale wyników wciąż jeszcze nie znają.O tym, jak im poszło, przekonają się już jutro. Wtedy Komisja Egzaminacyjna opublikuje wyniki i będzie można odetchnąć.

egzamin ósmoklasisty
19.06.2024 10:48 Kuratorzy ruszają do szkół. MEN wysyła kontrole tam, gdzie uczniowie słabo zdali egzaminy ósmoklasisty

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło kontrole kuratorów w szkołach z najgorszymi wynikami egzaminów ósmoklasisty. To, co będzie przedmiotem kontroli, zaskoczyło wszystkich.Ministra Barbara Nowacka chce sprawdzić, czy kiepskie wyniki na egzaminach nie są wynikiem złego przygotowania nauczycieli do pracy. Kuratorzy skontrolują jak i czy realizują oni obowiązek doskonalenia zawodowego.

uczniowie w szkole
06.06.2024 07:07 Wyniki egzaminów: "To przepaść". Chłopcy uczą się dużo słabiej niż dziewczynki

Lepsze wyniki w rozumieniu tekstu czytanego, a co za tym idzie, lepsze wyniki na egzaminie ósmoklasistów osiągają dziewczynki. Do takich wniosków doszli eksperci na konferencji w Instytucie Badań Naukowych.Okazuje się, że ta umiejętność ma duży wpływ na całą dalszą edukację dzieci. Wybory chłopców i dziewcząt co do szkoły średniej i studiów bardzo się różnią. Być może u podstaw leżą właśnie różnice, które są widoczne już na początku szkolnej drogi.

egzamin ósmoklasisty 2024
16.05.2024 13:06 Egzamin ósmoklasisty 2024 – język angielski. Mamy oficjalne arkusze egzaminacyjne z CKE

Dziś był ostatni dzień egzaminów ósmoklasisty. Uczniowie pisali testy z języka obcego nowożytnego. Ogromna większość – z języka angielskiego. Jak im poszło? O tym przekonają się dopiero w lipcu, ale już teraz, z dużą dozą prawdopodobieństwa, mogą oszacować swój wynik, jeśli pamiętają, jak odpowiadali. Centralna Komisja Egzaminacyjna właśnie opublikowała oficjalne arkusze z języków obcych, wraz z odpowiedziami.

egzamin ósmoklasisty 2024
15.05.2024 13:06 Egzamin ósmoklasisty 2024 – matematyka. Mamy oficjalne arkusze egzaminacyjne z CKE

Od wczoraj trwa maraton ósmoklasistów. Wczoraj zdawali egzamin z języka polskiego, dziś – z matematyki. Jutro czeka ich jeszcze test z języka nowożytnego. O tym, co będzie na egzaminie z matematyki, mówiono już od dawna. Przypuszczeń i przecieków w ostatnim czasie nie brakowało. Centralna Komisja Egzaminacyjna właśnie opublikowała oficjalne arkusze z dzisiejszego egzaminu. 

egzamin ósmoklasisty 2024
14.05.2024 13:05 Egzamin ósmoklasisty 2024 – język polski. Mamy oficjalne arkusze egzaminacyjne z CKE

Dziś zaczęły się egzaminy ósmoklasisty. Pierwszego dnia, tradycyjnie, uczniowie klas ósmych rozwiązywali test z języka polskiego. Jutro odbędzie się egzamin z matematyki, a w czwartek – z języka obcego nowożytnego. O tym, co będzie na egzaminie, mówiono już od dawna, a w internecie nie brakowało “przecieków”. Wszystko to jednak tylko przypuszczenia oparte na prawdopodobieństwie. Centralna Komisja Egzaminacyjna właśnie opublikowała oficjalne arkusze z języka polskiego.

dziewczynka z butelką
13.05.2024 10:00 Już jutro egzamin ósmoklasisty. Tych rzeczy nie możesz zapomnieć

Już jutro zaczynają się egzaminy ósmoklasistów. Pierwszy test, tradycyjnie, sprawdzi wiedzę z języka polskiego. Uczniowie klas ósmych zasiądą do niego punktualnie o godz. 9:00. Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, a ponadto kluczowy, jeśli chodzi o wybór szkoły średniej. Kto się dobrze przygotował, nie musi się obawiać o wynik, te najbliższe dni będą dla niego tylko formalnością. Jest jednak coś innego, na czym warto się teraz skoncentrować.

dzieci idące na egzamin
18.04.2024 15:36 Zmiany w egzaminie ósmoklasisty. Język polski zniknie z arkuszy

Egzamin ósmoklasisty to najważniejsze wydarzenie w edukacji uczniów szkół podstawowych. Pierwszy tak ważny egzamin, od którego zależy, gdzie dalej będą się uczyć.W czasie egzaminu sprawdzana jest wiedza z języka polskiego, języka obcego i matematyki. Wiele wskazuje, że w przyszłym roku szkolnym duża część uczniów nie będzie musiała zdawać polskiego.

smutny nastolatek
11.03.2024 12:38 "Pusty rocznik" idzie do szkół we wrześniu. Czeka ich wielkie rozczarowanie

Niebawem zacznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści w maju będą zdawać egzamin. Jego wynik decyduje o tym, do jakiej szkoły się dostaną.To zawsze bardzo stresujący moment, ale wiele wskazuje na to, że w tym roku dzieciom może być łatwiej. Kandydatów będzie o wiele mniej niż w latach poprzednich.

egzamin ósmoklasisty zlikwidowany
08.01.2024 11:12 Egzamin ósmoklasisty zostanie zlikwidowany. Wiemy, co go zastąpi

Egzamin ósmoklasisty może zostać zlikwidowany. A przynajmniej taką propozycję przedstawiło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty. Organizacja przygotowała listę zmian potrzebnych w polskiej oświacie, które mają usprawnić działanie szkoły. Likwidacja egzaminu na koniec szkoły podstawowej to tylko jedna z nich, ale wzbudza największe emocje wśród rodziców, uczniów i nauczycieli. Do propozycji odniosło się już Ministerstwo Edukacji Narodowej.

terminy egzaminów w roku szkolnym 2023/2024
21.08.2023 09:53 Uczniowie nie będą zadowoleni. Znamy terminy egzaminów i matur 2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła terminy egzaminów w roku szkolnym 2023/2024. Z harmonogramu wynika, że test ósmoklasisty odbędzie się wcześniej niż w ubiegłym roku. Terminy egzaminów zostały podane w komunikacie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE). Z umieszczonego w komunikacie harmonogramu wynika, że czas przygotowania dla uczniów 8 klas skrócił się aż o 9 dni. 

egzamin
24.05.2022 14:42 Egzamin ósmoklasisty 2022. Przekazano, z czym musieli mierzyć się uczniowie

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów 2022. Pierwszy dzień zmagań już za nimi. Absolwenci szkół podstawowych zdawali dzisiaj egzamin z języka polskiego, a wypracowanie pisali na temat przyjaźni. W kolejnych dniach czekają ich jeszcze egzaminy z matematyki i języka angielskiego.Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego rozpoczął się we wtorek o godz. 9. To jeden z trzech egzaminów, do których muszą podejść uczniowie, aby zakończyć edukację w szkole podstawowej, a otrzymane z egzaminów punkty są brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych – liceów, techników i szkół branżowych.

Sala lekcyjna
22.11.2021 01:00 Trzy ważne terminy dla ósmoklasistów

Egzamin óśmioklasisty to pierwszy ważny egzamin, przed którym staje młody człowiek w swoim życiu. Chociaż nie można go nie zdać, to zależą od niego szanse dostania się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła terminy tegorocznych egzaminów.CKE zapowiedziało już, w jakich terminach odbędą się tegoroczne egzaminy óśmioklasistów. Czasu jest coraz mniej. Uczniowie powinny zacząć się przygotowywać.

Przemysław Czarnek
06.11.2021 01:00 Komunikat Przemysława Czarnka. Chodzi o zmiany w egzaminie ósmoklasisty

Szef MEiN poinformował o planowanych zmianach systemu egzaminowania uczniów. Zapowiedział, że egzamin ósmoklasisty dla uczniów szkół specjalnych będzie dobrowolny.Przemysław Czarnek podczas pobytu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Krajeńkich wziął udział w spotkaniu z dyrektorami innych takich placówek w regionie. Minister edukacji zapowiedział, że w szkołach specjalnych egzamin ósmoklasisty nie będzie obligatoryjny.