Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy

Seks

nastolatki
10.06.2024 14:06 Edukacja seksualna w Polsce? Nastolatki nawet nie umieją się podmyć, a co dopiero zabezpieczyć przed ciążą

Kilka tygodni temu Polakami wstrząsnęła wiadomość o 13-letniej dziewczynce, która podczas szkolnej wycieczki urodziła dziecko. Choć wciąż żyjemy losami jej i jej malutkiego dziecka, to trzeba zdać sobie sprawę z tego, że to niejedyna taka historia. O tej po prostu zrobiło się głośno.Na ten temat rozmawiam z ginekolożką, dr Katarzyną Pietuch. Lekarka w ciągu wielu lat swojej pracy, spotkała się niestety z wieloma podobnymi przypadkami. Okazuje się, że młode dziewczyny nie wiedzą zbyt wiele ani na temat seksualności, ani nawet na temat własnej fizjologii. Za ten stan rzeczy wini, między innymi, bardzo kiepski poziom edukacji, jaki reprezentuje sobą polska szkoła.

para w łóżku
30.05.2024 11:15 Wazektomia jest bezpieczna. Wszystko, co musisz wiedzieć o męskiej antykoncepcji

Wazektomia to wybór. Świadomy, odpowiedzialny, bezpieczny i skuteczny. Dlaczego męska antykoncepcja wyrządza mniej szkody, jak przygotować się do zabiegu i ile to kosztuje? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.Może macie już jedno, dwoje dzieci i nie chcecie więcej, a może z różnych przyczyn nie chcecie być rodzicami. To się zdarza i nic nikomu do tego. Niezależnie od pobudek, odpowiedzialność za antykoncepcję w Polsce zwykle spada na kobietę. A tak być nie musi.

Dziewczynka w bikini
29.05.2024 10:02 To nie jest strój dla dziecka. Bikini dla dziewczynek powinno być zakazane prawem

W ostatnich latach w mediach można często usłyszeć hasło: "seksualizacja dzieci". Najczęściej używa się go w błędnym rozumieniu jako uświadomienie na temat seksu, erotyki i prokreacji. Jednak tak naprawdę to zjawisko jest zupełne inne. I w przeciwieństwie do posiadania rzetelnej wiedzy — niebezpieczne.Seksualizacji dokonują dorośli i tak naprawdę nie ma nic wspólnego z poziomem wiedzy dzieci. To wszelkie działania, które sprowadzają się do traktowania dzieci, zwłaszcza małych dziewczynek, jak obiektów seksualnych.

nastolatka w ciąży
25.05.2024 11:30 Nie tylko w Zatorze. 13-latki w ciąży to plama na honorze edukacji seksualnej w Polsce

Ostatnio całą Polskę obiegła wieść o 13-latce, która urodziła dziecko. Nie tylko fakt, że tak młoda dziewczynka była ciąży jest tutaj zaskakujący. Najbardziej wstrząsające jest to, że urodziła w toalecie podczas szkolnej wycieczki.Nauczyciele nie zauważyli, że dziewczynka jest w ciąży. Być może ona sama nie miała świadomości, że spodziewa się dziecka. O tym, jak ważna jest edukacja seksualna i jaką wiedzę na ten temat powinni mieć uczniowie podstawówek, opowiedziała nam psycholożka i edukatorka seksualna Magdalena Czech.

kobieta w ciąży z ukochanym
23.05.2024 16:22 Czy w ciąży można uprawiać seks? Rozwiewamy wszystkie mity dotyczące współżycia w ciąży

Obawy związane z seksem w ciąży pojawiają się zarówno u pań jak i u panów. Zwłaszcza ci drudzy boją się, że mogą w jakiś sposób uszkodzić maluszka rozwijającego się w brzuchu ich partnerki. Ale uspokajamy. Kobiece łono bardzo dobrze chroni płód. Seks mu w żaden sposób nie zagraża. Może za to pomóc przygotować ciało do porodu.Seks w ciąży jest dobry dla wszystkich: dla przyszłej mamy, dla przyszłego taty, a nawet, chociaż zabrzmi to nieco dziwacznie, dla ich nienarodzonego jeszcze dziecka. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, to warto korzystać z tego, że po miesiącach seksu z kalendarzem w ręku, można sobie wreszcie pozwolić na swobodę. I to jaką! Niektóre panie swój najlepszy seks przeżywają właśnie w ciąży.

mity o łechtaczce
22.05.2024 13:47 Cała prawda o łechtaczce, czyli wyprawa na Mt. Clitoris. Wyjaśniamy 5 popularnych mitów

Łechtaczka do niedawna postrzegana była jako tajemniczy narząd w ciele człowieka. Wystający „guziczek” dający przyjemność tylko podczas masturbacji… Tymczasem rola łechtaczki jest zdecydowanie większa (tak, jak i ona sama). Dzięki niej możemy raz na zawsze wyrównać liczbę orgazmów kobiet i dogonić w tym mężczyzn. Koniec z Orgasm Gap!