Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Teresa Lipowska o swojej walce o macierzyństwo. "To był cud"

Teresa Lipowska o swojej walce o macierzyństwo. "To był cud"

Teresa Lipowska
Fot. KAPiF

Teresa Lipowska to jedna z najbardziej znanych aktorek. Największą popularność przyniosła jej rola Barbary Mostowiak w serialu "M jak miłość", jednak ma ze sobą wiele wspaniałych ról, zajmowała się także dubbingiem.

Wydaje się, że jej życie prywatne to także pasmo sukcesów. Szczęśliwe małżeństwo z Tomaszem Zaliwskim trwało nieprzerwanie przez 40 lat, doczekali się syna. Jednak teraz gwiazda opowiedziała o nieco trudniejszym okresie w swoim życiu.

Teresa Lipowska - życie prywatne

Teresa Lipowska przyszła na świat w 1937 roku i od samego początku wyróżniała się artystycznym zacięciem. Uczyła się gry na fortepianie, a na deskach teatru debiutowała w wieku zaledwie 10 lat. Jej debiut filmowy odbył się zaledwie 3 lata później — wystąpiła w filmie "Pierwszy start".

Pojawiła się w wielkich produkcjach, takich jak "Kariera Nikodema Dyzmy", "Lalka", "Rodzina Połanieckich", "Noce i dnie". Grała także w takich serialach jak "W labiryncie". Ciągle występowała na deskach teatru i współpracowała z Teatrem Telewizji. Obecnie można ją oglądać w serialu "M jak miłość", nieprzerwanie od 24 lat.

Aktorka ma na swoim koncie dwa małżeństwa. Pierwsze, z operatorem Aleksandrem Lipowskim, rozpadło się już po trzech latach. Z drugim mężem, aktorem teatralnym Tomaszem Zaliwskim była przez 44 lata, aż do jego śmierci w 2006 roku.

Po jego odejściu powiedziała w rozmowie z "Twoim Imperium":

Stanęłam jedną nogą nad przepaścią — niewątpliwie był to trudny okres w moim życiu. Mieliśmy tyle wspólnych spraw, a gdy jego zabrakło, nie wiedziałam, (...) co ze sobą dalej zrobić.

Teresa Lipowska ma syna

Teresa Lipowska ma jednego syna - Marcina Zaliwskiego. Mężczyzna niedługo będzie obchodził 50. urodziny. Ostatnio w rozmowie z "Przyjaciółką" aktorka opowiedziała, że walka o bycie matką w jej przypadku była bardzo trudna.

Bardzo pragnęła mieć dzieci, nie wyobrażała sobie bez nich życia i ponad dziesięć lat starała się o dziecko ze swoim drugim mężem. Bezskutecznie. "Zdecydowałam się więc na adopcję" - opowiedziała "Przyjaciółce". - "I kiedy z przyjaciółką Zosią Langerową zaczęłyśmy jeździć po domach dziecka, nagle zaszłam w ciążę. I to był cud" - wyznała.

Kim jest syn Teresy Lipowskiej

Marcin Lipowski urodził się w 1974 roku. Nie poszedł w ślady artystycznie uzdolnionych rodziców aktorów. Zdecydował się na studia na SGH, a następnie zdecydował się na pracę w finansach. Pracował jako dyrektor firmy finansowej, jednak zrezygnował z tej ścieżki kariery i zdecydował się spełniać swoje marzenia.

Zaczął pracować jako manager w firmie zajmującej się wynajmem prywatnych odrzutowców. Całe życie marzył, by zostać pilotem i w końcu się to udało — zdobył licencję i planuje dalej rozwijać się w tej dziedzinie. Ma dwoje dzieci, a Teresa Lipowska jest szczęśliwą babcią.

Zobacz także:

"Pewnego dnia wyszedłem z jej domu i już nie wróciłem". Życie Agaty Młynarskiej to gotowy scenariusz na film

Stulatek z Wrocławia zdradza przepis na długowieczność. Od lat robi tę 1 rzecz

Dziadkowie od strony mamy czy taty? Wiemy, z którymi dziecko ma najsilniejszą więź