Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Trik sprytnej mamy zachęcający dziecko do jedzenia zdrowej żywności
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 08.10.2021 02:00

Trik sprytnej mamy zachęcający dziecko do jedzenia zdrowej żywności

Gotująca mama
Fot: Sunan Wongsa-nga, canva.com

Pewna mama nie chciała pozwolić na to, aby jej syn, który zasmakował się w gotowych daniach ze sklepu, niezdrowo się odżywiał. Wpadła na pomysł, aby do kubeczka po sklepowym posiłku włożyć przygotowane przez nią zdrowe danie. Dzięki temu syn zajada zdrowy posiłek ze smakiem.

Wiele rodziców boryka się z problemem braku apetytu lub wybiórczości pokarmowej u dzieci. Starają się, jak mogą, aby ich pociechy zdrowo się odżywiały. Czasem jednak nie pomagają nawet kanapki z buźkami i talerzyki z ulubionymi bohaterami. Pewna mama wpadła na genialny pomysł!

Sposób na niejadka

Syn Marcelli McDonagh bardzo polubił gotowe danie ze sklepu. Był to makaron w plastikowym kubeczku. Brytyjka nie chciała jednak aby jej dziecko zajadało się bezwartościowymi daniami i znalazła sposób, aby to zmienić.

Marcella postanowiła dla dobra syna dopuścić się kulinarnego oszustwa. Do kubeczka po gotowym makaronie, włożyła przyrządzone przez siebie danie. Maluch nie zorientował się, że mama podała mu zdrowy posiłek domowej roboty i zjadł go ze smakiem.

Oszustwo dla dobra dziecka

Kobieta podzieliła się swoim trikiem w sieci, a Internauci byli nim zachwyceni. Chociaż znaleźli się też tacy, którym oszukiwanie dziecka się nie spodobało, Marcella się tym nie przejęła i wspomniała, że zrekompensuje mu to w grudniu, wyznaniem mu prawdy o Świętym Mikołaju. Dania gotowe są dużym ułatwieniem w codziennym życiu, nie powinny być jednak podstawą codziennej diety, szczególnie dla dziecka. Dlatego można powiedzieć, że Marcella oszukując syna, wybrała mniejsze zło.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: edziecko.pl, poradnikzdrowie.pl