Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Ukraina. Absolwenci jedenastej klasy zatańczyła przed ruinami swojej szkoły
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 07.06.2022 12:50

Ukraina. Absolwenci jedenastej klasy zatańczyła przed ruinami swojej szkoły

Ukraińska młodzież
fot. youtube.com, kanał Суспільне Харків, kadr z wideo "У знищеній 134-й школі Харкова відзначили випускний"

Absolwenci jednej z placówek w Charkowie postanowili zatańczyć przed ruinami swojej szkoły. Wydarzenie stało się okazją do zrekompensowania uczniom straconych tygodni. W przedsięwzięciu wzięła udział tylko część młodych, gdyż wielu z nich obecnie przebywa poza miastem.

Inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę szczególnie mocno uderzyła w młodych, którzy nagle musieli porzucić swoje dotychczasowe życie. Jednym z miast, które zaatakowano jako pierwsze, był Charków. Na terenie miasta toczyły się zacięte walki.

Absolwenci z Ukrainy zatańczyli przed ruinami szkoły

5 czerwca absolwenci jedenastej klasy z Charkowa zatańczyli walca na boisku przed ruinami swojej szkoły. Nagranie z wydarzenia pojawiło się w sieci i zebrało ponad 100 tysięcy wyświetleń. Młodym pogratulowali żołnierze, którzy przyczynili się do odzyskania budynku z rąk rosyjskiego okupanta.

- Rosyjscy okupanci osiedlili się tutaj i starali się, aby Charków został zniszczony, ale my, wraz z innymi jednostkami, odparliśmy ten atak. Odbudujemy Charków, na pewno wygramy, a po wojnie będziemy mieli pokój i nowe życie — powiedział żołnierz Konstantin Niemiczew.

Wyjątkowe przedsięwzięcie absolwentów

- Wyobraziliśmy sobie ostatni dzwonek dla naszych dzieci trochę inaczej, ale stało się tak, jak się stało, a dzieci chcą wakacji — wyznała Olena Mosolova, nauczycielka, której córka także kończy w tym roku jedenastą klasę. Młodzież z ukraińskiej placówki niewątpliwie wiele przeżyła. Dom jednego z uczniów znajduje się zaledwie 500 metrów od budynku szkoły. Chłopak na własne oczy widział, jak obiekty w jego mieście są bombardowane.

- Słyszałem, że zaczęli strzelać. Udałem się z ojcem na drugie piętro naszego domu. Poczułem strach, nad moim domem przeleciał fragment budynku i uderzył w dom sąsiadów — wyznał Gleb Opashnyan. Zatańczenie walce przed gmachem szkoły było dla młodych okazją na zrekompensowanie ostatniego czasu.

Zobacz wideo:

Źródło: kobieta.onet.pl, Pravda

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Tagi: Ukraina