Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > W grudniu urodzisz... farciarza! Wychowywanie go to czysta przyjemność
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 01.12.2023 10:42

W grudniu urodzisz... farciarza! Wychowywanie go to czysta przyjemność

Dzieci urodzone w grudniu, jakie są
Fot. Freepik

Wiele przyszłych mam, które zachodzą w ciążę na przełomie marca i kwietnia martwi się, bo ich dziecko najpewniej będzie najmłodsze w klasie. Czy przez to będzie "do tyłu" i ciągle będzie gonić rówieśników? Niekoniecznie. Dzieci urodzone w grudniu są wyjątkowo błyskotliwe. 

Dawniej wierzono, że nad osobami urodzonymi w okresie Bożego Narodzenia czuwa boża opatrzność. Miały być obdarzone niesamowitym fartem. W tym miesiącu na świat przychodzi wyjątkowo mało maluchów, a jeśli już to znacznie częściej są to chłopcy.

Urodzony w grudniu - najmłodszy w klasie

Planując powiększenie rodziny, przyszli rodzice jak ognie unikają grudniowego terminu porodu. Często podkreślają, że różnica wieku, przynajmniej na początku edukacji może być zbyt duża. Obawiają się, że ich dziecko może mieć problem z dogonieniem kolegów urodzonych w styczniu. Niepotrzebnie! Dzieci urodzone w grudniu są wyjątkowo bystre i często już w przedszkolu wyprzedzają rówieśników w rozwoju poznawczym.

Rzadziej też niż ich rówieśnicy urodzeniu w lecie popadają w konflikty. Łatwo wypracowują kompromisy i rzadziej wpadają w złość. Dowiedli tego naukowcy z Europejskiego Kolegium Neuropsychofarmakologii. Osoby urodzone w grudniu są spokojne, mniej humorzaste i nie mają skłonności do napadów złości. Przez swoje usposobienie i niezwykłą zdolność przystosowania maluchy urodzone w grudniu zwykle są bardzo lubiane w grupie. Mają fart, a może zwyczajnie świat im sprzyja, bo są mili?

Dzieci urodzone w grudniu charakter

Fot. Freepik

Praca dla urodzonych w grudniu

Statystyki mówią jasno, że najczęściej grudniowe dzieci zostają stomatologami, jednak nie tylko do tego zawodu mają smykałkę. Od najmłodszych lat doskonale odnajdują się w nowych technologiach, chętnie wybierają zawody, w których można się wysoko wyspecjalizować i... pracować z dala od biura. Urodzeni w grudniu nie lubią schematów i nie są stworzeni do pracy za biurkiem od 9:00 do 17:00. 

Jeśli są zmuszeni trwać w strukturach korporacji, szybko wskakują na stanowiska kierownicze, bo są cenionymi specjalistami. Jednak na kierowniczych stanowiskach są... kiepscy. Nie wyrośnie z grudniowego dziecka szef sprawiedliwy. Krótko mówiąc, ten, kogo polubi ma luz, tym mniej lubianych pracowników urodzony w grudniu szef rozliczy z ich pracy skrupulatnie.

Kopia – Marta L - 2023-11-29T183211.677.jpg
Fot. Freepik

Życie towarzyskie i uczuciowe urodzonych w grudniu

Dziecko urodzone w grudniu jest zodiakalnym Strzelcem lub Koziorożcem. Obydwa te znaki mają wbrew pozorom wiele wspólnych cech. Są uprzejme, uczynne, kulturalne i mają opinię dobrze wychowanych. Kierują nimi jednak zupełnie inne pobudki. Strzelec robi to dla poklasku, Koziorożec - bo tak trzeba. Obydwa te znaki łączy też miłość do ludzi, są empatyczne i pomocne, to typ, który drugiemu nieba uchyli. 

Są doskonałymi i niezawodnymi przyjaciółmi, którzy zawsze znajdą czas dla bliskich, udzielą wsparcia, posłużą ramieniem do wypłakania, pocieszą... Obydwa te znaki mogę pochwalić się niesamowitym poczuciem humoru, choć to Koziorożca jest raczej dla koneserów. Trzeba dobrze go poznać, żeby wyczuć, kiedy żartuje, a kiedy mówi poważnie. To charakterystyczne dla ludzi bardzo inteligentnych.

Życie z grudniowym dzieckiem

Urodzeni w grudniu kochają być w centrum zainteresowania, ale powiedzmy sobie uczciwie - pracują na tę uwagę ciężko. Są towarzyscy, sympatyczny, zabawni. Są doskonałymi rodzicami, którzy wiedzą, co to dobra zabawa, ale też potrafią udzielić wsparcia w trudnych momentach. Dzieci Strzelca i Koziorożca codziennie słyszą, że rodzic jest z nich dumny, że są wspaniali, wyjątkowi, że zasługują na wszystko, co najlepsze i mają prawo do porażek i absolutnie nie powinny się nimi zniechęcać.

Przez niechęć do konfliktów urodzeni w grudniu są też doskonałymi partnerami. Nie ma wśród nich choleryków. Żyjąc z takim człowiekiem pod jednym dachem, czujesz, jakby ciągle była Gwiazdka. Jest wesoło, spokojnie, komfortowo, potrzeby wszystkich domowników są na bieżąco zaspokajane. Możecie spędzić razem długie lata, bo grudniowe dzieci mają stalowe serca i cieszą się doskonałym zdrowiem, często dożywają 100 lat.

Zobacz także:

W listopadzie urodzisz... uparciucha. Te dzieci nie mają wielu przyjaciół

Jest w TOP3 imion dla chłopców w Polsce. Niedługo będzie miał imieniny

Płaczesz, przeżywasz, rozpamiętujesz... Sprawdź, czy jesteś wysoko wrażliwym rodzicem

10 gier planszowych na świąteczne wieczory w rodzinnym gronie
gry planszowe na prezent Rebel
Nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą dla wielu z nas okazją do spotkań z najbliższymi. Przy wspólnym stole zasiądą przedstawiciele różnych pokoleń, by wspólnie celebrować ten wyjątkowy czas. To świetna okazja, by lepiej się poznać i zintegrować, a w rezultacie jeszcze bardziej do siebie zbliżyć.Jeśli potrzebujesz rozrywki odpowiedniej dla osób w różnym wieku, która świetnie sprawdzi się podczas rodzinnych rozgrywek (od święta, ale nie tylko!), wybierz nowoczesne gry planszowe. Pozwolą one na spędzenie wartościowego czasu z najbliższymi, świetnie sprawdzą się też jako elegancki prezent. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy 10 najpopularniejszych tytułów – zarówno wśród nowości, jak i współczesnych klasyków. Poniżej znajdziesz listę wraz z krótkimi opisami. 
Czytaj dalej
Chcesz wychować samodzielne dziecko? Pozwól mu popełniać błędy
Samodzielne dziecko
Typowy obrazek z przedszkolnej szatni: czteroletnie dziecko stoi ze wzrokiem utkwionym w bliżej nieokreśloną przestrzeń, a klęczący przed nim rodzic zakłada na nie poszczególne sztuki odzieży, jak na lalkę. Albo pięciolatek karmiony zupą przez babcię. Zdecydowanie nie tak to powinno wyglądać.Już bardzo małe dzieci chcą być samodzielne. Często dają temu wyraz, wołając "ja sam!”. A my? Zabijamy w zarodku te naturalne odruchy, wyręczając maluchy, bo zrobimy coś lepiej, szybciej, bezpieczniej, sprawniej, dokładniej itd. A przecież samodzielność to wielka rzecz i warto uczyć jej dziecko od pierwszych lat życia.
Czytaj dalej