portalparentingowy.pl > Szkoła > Wakacje 2022. Minister Edukacji złożył uczniom życzenia
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 24.06.2022 12:52

Wakacje 2022. Minister Edukacji złożył uczniom życzenia

Przemysław Czarnek EA
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Ponad 4 mln uczniów z całej Polski odbiorą dziś świadectwa i rozpoczną dwa miesiące wakacji. Z tej okazji Przemysław Czarnek postanowił złożyć im życzenia. Przy okazji podsumował miniony rok szkolny i opowiedział o wszystkich zmianach.

Ten rok wiązał się dla młodych z wieloma nieoczekiwanymi zmianami. Najpierw musieli się mierzyć z pandemią koronawirusa i nauką zdalną. Później za to stanęli przed wyzwaniem zintegrowania się z nowymi kolegami z Ukrainy. Po tak intensywnym roku młodzi zdecydowanie zasłużyli na odpoczynek.

Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca

- Dziś 4 746 518 uczniów rozpoczyna #wakacje. Rok szkolny w szkołach podstawowych kończy 3 237 400 uczniów, w liceach ogólnokształcących - 661 879 uczniów, w technikach - 645 625 uczniów, w szkołach branżowych I stopnia - 201 614 uczniów — czytamy na oficjalnym profilu Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Przed uczniami ponad 60 dni wolnego. Gdy 1 września wrócą do szkoły, czekać na nich będzie wielkie zmiany. MEiN zapowiedziało już wprowadzenia nowego przedmiotu, który na poziomie podstawowym zastąpi wiedzę o społeczeństwie w szkołach średnich. Historia i teraźniejszość ma kłaść duży nacisk na naukę historii z drugiej połowy XX wieku.

Ponadto rozbudowana zostanie edukacja dla bezpieczeństwa. W pierwszych klasach szkoły ponadpodstawowej planowane są nawet wyjścia na strzelnicę i praktyczna nauka posługiwania się bronią.

Przemysław Czarnek zwrócił się do uczniów

Z okazji zakończenie roku Minister Edukacji przemówił do uczniów. W swojej wypowiedzi powiedział o wszystkich wyzwaniach minionych miesięcy.

- Był to czas wielu ważnych i potrzebnych zmian w polskiej edukacji — stwierdził Czarnek.

Szef MEiN pochwalił się takimi programami jak "Laboratoria Przyszłości", „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” czy "Poznaj Polskę". Ponadto podziękował uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc udzieloną dzieciom z Ukrainy.

- Życzę wszystkim udanych wakacji. Odpocznijcie i zatęsknijcie do szkoły — skwitował.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy: