Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Zdrowie i pielęgnacja dziecka > Wszyscy myśleli, że jest w ciąży. Winna była chora wątroba
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 27.10.2021 02:00

Wszyscy myśleli, że jest w ciąży. Winna była chora wątroba

ciążowy brzuch
Fot: Joaquín Corbalán, canva.com (zdjęcie poglądowe)

35-latka o imieniu Jo była przekonana, że jest w ciąży. Wszyscy tak myśleli, ponieważ na to wskazywał jej wielki brzuch. Niestety, jak później się okazało to, co rozwijało się w jej ciele, to nie było dziecko.

Brytyjka z dnia na dzień miała coraz większy brzuch, dlatego nie miała wątpliwości co do tego, że jest w ciąży. Ludzie na co dzień także obchodzili się z nią jak z ciężarną i nawet ustępowali jej miejsca w autobusach. Niestety kobieta nie spodziewała się dziecko, a jej wielki brzuch był spowodowany nadmiernym piciem alkoholu.

Wyglądała jakby była w ciąży

Okazało się, że wielki brzuch był spowodowany zatrzymaniem płynów w organizmie. Kobieta cierpiała na marskość wątroby, która powoduje, że zdrowa tkanka zostaje zastąpiona przez tkankę bliznowatą. Stan Jo był bardzo poważny i konieczna była interwencja lekarzy.

Jo była barmanką i każdego dnia wypijała trzy butelki wina. Po pięciu latach pracy na tym stanowisku uzależniła się od alkoholu. To właśnie nadmierne picie doprowadziło do marskości wątroby, która nie funkcjonowała już prawidłowo. Składniki, które powinny być przetwarzane wewnątrz niej, trafiały bezpośrednio do brzucha, co z kolei spowodowało, że Jo wyglądała jakby była w ciąży.

Jej wątroby nie udało się uratować

Jo wymagała pomocy lekarzy. Musiała zgłaszać się do szpitala co trzy tygodnie, aby odciągano płyny z jej brzucha. Podczas tego bolesnego zabiegu usuwanych jest nawet 12 litrów płynów.

Niestety jej wątroby nie dało się już wyleczyć i do końca życia będzie uszkodzona. Kobieta jednak dzięki całej tej sytuacji zrozumiała, jak bardzo była uzależniona od alkoholu. Każdy powinien poznać jej historię.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: webniusy.com