Wyprawka do szpitala
fot. pixabay.com/Sanjasy
Karol Zaborowski - 28 Marca 2021

Wyprawka do szpitala. Jakie dokumenty i badania trzeba ze sobą zabrać?

Wyprawkę do szpitala warto przygotować już kilka dni, a nawet tydzień przed planowanym porodem. Oprócz ubrań i kosmetyków ważne są również niektóre badania, a także dokumenty. Nie wolno o nich zapominać.

Do zbliżającego się porodu warto dobrze się przygotować. Mowa oczywiście o wyprawce, która powinna zawierać wszystkie niezbędne dla mamy oraz dziecka elementy. Największą uwagę najczęściej przykłada się do kosmetyków, ubrań oraz produktów niezbędnych do utrzymania odpowiedniej higieny.

Warto pamiętać, aby przed planowanym przyjęciem do szpitala sprawdzić na stronie placówki, jakie produkty placówka zapewnia swoim pacjentom. Oczywiście, jeżeli nie chcemy korzystać np. z koszul porodowych ze szpitala, to możemy zabrać swoje. Dobrze jest jednak wiedzieć, na jaką pomoc można liczyć. Są jednak rzeczy, trzeba zabrać ze sobą z domu. Bez wątpienia zaliczają się do nich dokumenty, a także wyniki badań.

Wyprawka do szpitala

W przypadku dokumentów na szczęście lista jest bardzo krótka, ponieważ przyszła mama powinna ze sobą mieć dowód osobisty z aktualnym nazwiskiem, kartę ciąży i NIP pracodawcy lub swój, jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą. Można ze sobą wziąć również skierowanie do szpitala, ale nie jest niezbędne.

Natomiast jeżeli chodzi o listę badań, które trzeba ze sobą zabrać, to jest ona nieco dłuższa. Zacznijmy od ciążowego USG. Najlepiej jest wziąć wszystkie wyniki, ale najważniejsze są te z trzeciego trymestru ciąży. Trzeba też pamiętać o HBS z 32 tygodnia ciąży, WR robionego na początku i pod koniec ciąży, oznaczenie naszej grupy krwi, posiew z pochwy w kierunku GBS oraz naszą ostatnią morfologię i posiew moczu.

Mama stwierdziła, że ma dosyć. W prosty sposób pokazała rodzinie ile rzeczy ma na głowieMama stwierdziła, że ma dosyć. W prosty sposób pokazała rodzinie ile rzeczy ma na głowieCzytaj dalej

Jeżeli planowany poród ma odbyć się poprzez cesarskie cięcie, to potrzebny będzie również jonogram, a także koagulogram.

Trzeba też pamiętać o poziomie przeciwciał anty-Rh, jeżeli w krwi matki jest ujemnym czynnik Rh. Wynika to z faktu, że może się pojawić tak zwany konflikt serologiczny.

Oczywiście w samym szpitalu przyszła mama, jak i dziecko przejdą jeszcze inne badania, które dokładnie określą ich stan zdrowia. Wszystko po to, aby personel szpitala mógł w jak najlepszy sposób zapewnić im odpowiednią opiekę w przypadku standardowego przebiegu całego porodu, a także, jeżeli pojawią się jakieś komplikacje.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: Mamotoja.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News