Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Przedszkolak > Znalazłam sposób, jak pozbyć się slime z ubrania. Za ten patent ktoś powinien dostać medal
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 27.05.2024 06:35

Znalazłam sposób, jak pozbyć się slime z ubrania. Za ten patent ktoś powinien dostać medal

slime na ubraniu
Fot. Shutterstock/pikselstock/materiały prywatne

Slime to zabawka, którą kochają dzieci, a rodzice przeklinają jego wynalazcę. Szczególnie jeśli zdarzy im się wyjąć z pralki ubranie, które zostało pobrudzone galaretowatą substancją. Na szczęście znalazłam genialny sposób na pozbycie się slime z ubrania. 

Slime na ubraniu

Popełniłam ten błąd, że nie sprawdziłam kieszeni spodni moich dzieci przed wrzuceniem ich do pralki. Dopiero po wyjęciu prania, a tak naprawdę częściowym go rozwieszeniu, zorientowałam się, że na wybranych ciuchach znajdują się podejrzane galaretowata strzępki.

W kieszeni bluzy lub spodni moich dzieci musiał być slime, który rozpadł się w czasie prania i wgryzł w ubrania, które prały się razem z nim. Moje nowe jeansy pokryte były glutkiem, a w niektórych miejscach już zaschłym slime. Zaczęłam więc gorączkowo szukać w internecie sposobu, jak pozbyć się slime z ubrania. 

Sposoby na pozbycie się slime z ubrania

Sposobów jak pozbyć się slime z ubrania, znalazłam bardzo wiele. Niektóre jednak mnie przeraził, bo oprócz odplamiacza, wymagały użycia cytryny, co na pewno groziło pozbawieniem ubrania barwnika i wyszorowaniem wielkich białych plam.

Niektóre mamy radziły, aby zanurzyć spodnie we wrzątku, a slime odpadnie. Inne, żeby pod żadnym pozorem nie przykładać nic gorącego do slime (np. żelazka), ponieważ grozi to wypaleniem dziur w ubraniu ze względu na wątpliwy skład slime'ów.

Rozsądnie zapytałam więc moje koleżanki z redakcji, co zrobiłyby, aby pozbyć się slime ze spodni. Jedna z nich miała genialny pomysł. 

Płyn do mycia naczyć usuwa slime z ubrania

Jedna ze znajomych mam poradziła, by usunąć slime z ubrania, należy użyć płynu do mycia naczyń. Natrzeć plamę po slime gąbeczką, nieco spienić płyn, a następnie namoczyć spodnie. Tak też zrobiłam.

ff4e78bd-0860-4af8-8ba3-3909b11419ad.jpeg
Fot. materiały prywatne

Po namoczeniu spodni nadal widziałam, że niektóre fragmenty ubrania nadal pokryte są slime. I tu popełniłam błąd, szorując twardą stroną gąbki w częściach pokrytych galaretką. Wrzuciłam potem spodnie do płukania w pralce. Nie prałam ich po raz kolejny!

Po slime nie było śladu. Gdy wyjęłam spodnie, zorientowałam się jednak, że w miejscu szorowania gąbeczką po raz kolejny, materiał nieco wyblakł. Spodnie zostały odratowane, a nawet zaschnięte części slime zniknęły. 

7f930249-0e9b-48a5-a494-841d36bb20b1.jpeg
Fot. Materiały prywatne

Zobacz też:

Jak usunąć plamy z baniek mydlanych? Na pewno nie w pralce

5 sprawdzonych sposobów na plamy z kobiecego mleka. Tak upierzesz biustonosz

Jak usunąć plamy z truskawek? Na pewno nie w pralce