portalparentingowy.pl
Ciąża: niesamowite nagranie

fot. pixabay.com/StockSnap

Cała ciąża pokazana w 4 minuty. Rozwój dziecka ukazany od momentu poczęcia aż do porodu

8 Marca 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Ciąża jest niezwykle skomplikowanym procesem. W końcu z połączenia zaledwie dwóch komórek tworzy się zupełnie nowy organizm. Warto wiedzieć, jak dokładnie przebiega rozwój dziecka w czasie jej trwania.

Ciąża jest niezwykłym okresem dla przyszłych rodziców. Niestety rodzice nie mogą na bieżąco obserwować, jak rozwija się ich jeszcze nienarodzone dziecko, a same badania USG pozwalają zobaczyć tylko kolejne fazy rozwoju malca.

Dodatkowo nie zagłębiając się samodzielnie w medyczne publikacje dotyczące ciąży, ciężko zdobyć wiedzę dotyczącą tego, jak dokładnie przebiega ciąża. W takiej sytuacji niezwykle pomocne może się ukazać nagranie, które pokazuje w bardzo prosty sposób przebieg całej ciąży od momentu poczęcia, aż do porodu.

Ciąża ukazana na jednym nagraniu

Wielu rodziców obserwując rosnący ciążowy brzuch lub widząc pierwsze ruchy dziecka zastanawiać się może, co dokładnie dzieje się z ich dzieckiem. Jakie bodźce zewnętrzne są w stanie do niego dotrzeć i jak dokładnie przebiega rozwój malucha jeszcze przed narodzinami.

Oczywiście są specjalistyczne opracowania, które dokładnie zgłębiły ten temat, jednak nawet po ich przeczytaniu niektórzy mogą mieć problem ze zwizualizowaniem całego przebiegu ciąży. Dodatkowo tego typu materiały często pisane są przy użyciu sformułowań, które dla przeciętnego człowieka mogą okazać się niezrozumiałe.

Na szczęście w internecie można znaleźć nagranie, na którym ukazano całą ciążę w bardzo przejrzysty i zrozumiały sposób. Cały filmik trwa zaledwie 4 minuty, ale mimo to pokazano w nim zapłodnienie, osadzenie zarodka w macicy, pierwsze podziały komórkowe, a także formowanie się poszczególnych elementów ciała i zmysłów.

Filmik pozwala też zobaczyć rodzicom, jak dziecko zachowuje się, będąc jeszcze wewnątrz swojej mamy, a trzeba przyznać, że maluchy potrafią być naprawdę ruchliwe. Dzięki temu rodzicom o wiele łatwiej jest zrozumieć, jak niezwykle skomplikowanym i niesamowitym procesem jest ciąża.

Nagranie zostało już odtworzone ponad 29 milionów razy, a w komentarzach nie brakuje wiadomości pozostawionych przez zachwyconych internautów. Czytając ich reakcje ciężko nie odnieść wrażenia, że jest to film, który powinien zobaczyć każdy rodzic.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Podobne artykuły

stopy

Ciąża i poród

Domowe sposoby na opuchnięte stopy podczas ciąży

Czytaj więcej >
bliźniaki

Ciąża i poród

Jakie mam szanse na posiadanie bliźniąt?

Czytaj więcej >
stajk kobiet - aborcja

Ciąża i poród

Ogólnopolski Strajk Kobiet opublikował nową mapę Protestu Kobiet. Chodzi o aborcję

Czytaj więcej >
niemowlę

Ciąża i poród

Czy będzie kolejny baby boom? Ekonomiści i epidemiolodzy odpowiadają

Czytaj więcej >
Szkoła rodzenia – co to jest i dlaczego warto do niej chodzić?

Ciąża i poród

Szkoła rodzenia – co to jest i dlaczego warto do niej chodzić?

Czytaj więcej >
Cysta w ciąży

Ciąża i poród

Cysta w ciąży

Czytaj więcej >