Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Cała ciąża pokazana w 4 minuty. Rozwój dziecka ukazany od momentu poczęcia aż do porodu
Karol Zaborowski
Karol Zaborowski 08.03.2021 01:00

Cała ciąża pokazana w 4 minuty. Rozwój dziecka ukazany od momentu poczęcia aż do porodu

Ciąża: niesamowite nagranie
fot. pixabay.com/StockSnap

Ciąża jest niezwykłym okresem dla przyszłych rodziców. Niestety rodzice nie mogą na bieżąco obserwować, jak rozwija się ich jeszcze nienarodzone dziecko, a same badania USG pozwalają zobaczyć tylko kolejne fazy rozwoju malca.

Dodatkowo nie zagłębiając się samodzielnie w medyczne publikacje dotyczące ciąży, ciężko zdobyć wiedzę dotyczącą tego, jak dokładnie przebiega ciąża. W takiej sytuacji niezwykle pomocne może się ukazać nagranie, które pokazuje w bardzo prosty sposób przebieg całej ciąży od momentu poczęcia, aż do porodu.

Ciąża ukazana na jednym nagraniu

Wielu rodziców obserwując rosnący ciążowy brzuch lub widząc pierwsze ruchy dziecka zastanawiać się może, co dokładnie dzieje się z ich dzieckiem. Jakie bodźce zewnętrzne są w stanie do niego dotrzeć i jak dokładnie przebiega rozwój malucha jeszcze przed narodzinami.

Oczywiście są specjalistyczne opracowania, które dokładnie zgłębiły ten temat, jednak nawet po ich przeczytaniu niektórzy mogą mieć problem ze zwizualizowaniem całego przebiegu ciąży. Dodatkowo tego typu materiały często pisane są przy użyciu sformułowań, które dla przeciętnego człowieka mogą okazać się niezrozumiałe.

Na szczęście w internecie można znaleźć nagranie, na którym ukazano całą ciążę w bardzo przejrzysty i zrozumiały sposób. Cały filmik trwa zaledwie 4 minuty, ale mimo to pokazano w nim zapłodnienie, osadzenie zarodka w macicy, pierwsze podziały komórkowe, a także formowanie się poszczególnych elementów ciała i zmysłów.

Filmik pozwala też zobaczyć rodzicom, jak dziecko zachowuje się, będąc jeszcze wewnątrz swojej mamy, a trzeba przyznać, że maluchy potrafią być naprawdę ruchliwe. Dzięki temu rodzicom o wiele łatwiej jest zrozumieć, jak niezwykle skomplikowanym i niesamowitym procesem jest ciąża.

Nagranie zostało już odtworzone ponad 29 milionów razy, a w komentarzach nie brakuje wiadomości pozostawionych przez zachwyconych internautów. Czytając ich reakcje ciężko nie odnieść wrażenia, że jest to film, który powinien zobaczyć każdy rodzic.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy: