portalparentingowy.pl
Ministerstwo Edukacji i Nauki

fot. Pawel Wodzynski/East News

Co szykuje Ministerstwo Edukacji? Media o zupełnie nowych zasadach

23 Listopada 2021

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Ministerstwo Edukacji i Nauki szykuje nowe zalecenia dotyczące wprowadzania kwarantanny w szkołach. Klasy będą mogły być dzielone. Dyrekcja zadecyduje, których uczniów obejmie nauka zdalna, a których stacjonarna.

Obecnie w sytuacji zakażenia koronawirusem do domu wysyłane są całe grupy uczniów. Według Ministerstwa Edukacji młodzież na tym traci. Nowa rekomendacja ma złagodzić chaos w szkołach.

Ministerstwo Edukacji wprowadza zmiany

Wicekurator Krzysztof Wiśniewski podczas rozmowy z Aurelią Michałowską opowiedział o planach Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zapowiedział, że w najbliższym czasie zasady dotyczące wprowadzania kwarantanny zostaną zmienione. Resort szykuje rekomendacje umożliwiającą dzielenia klas i wysyłania tylko wybranych grup na kwarantannę.

- To rekomendacja dopuszczająca możliwość nauki stacjonarnej dla osób nieobjętych kwarantanną lub izolacją domową. Dlaczego? Dlatego że dotychczas w przypadku pozytywnej opinii inspektora sanitarnego była kierowana na naukę zdalną cała klasa (tryb hybrydowy) lub cała szkoła (tryb zdalny). Teraz, po wprowadzeniu tej rekomendacji, to dyrektor będzie decydował, w zależności od posiadanych możliwości, o wprowadzeniu nauki stacjonarnej dla uczniów nieobjętych kwarantanną z danej klasy — opowiedział Krzysztof Wiśniewski.

Przemysław Czarnek

Minister Edukacji o wydatkach na oświatę

CZYTAJ DALEJ

Wicekurator o planach Ministerstwa Edukacji i Nauki

- Intencją tej rekomendacji nie jest segregowanie uczniów, ale zapewnienie możliwie najlepszych w sytuacji epidemicznej możliwości nauczania, w tym nauczania stacjonarnego. Rekomendacja ta jest zgodna z oczekiwaniami wielu rodziców i pism, i telefonów, które są kierowane do kuratorium. To wy państwo, dyrektorzy, będziecie decydować, jeśli macie możliwości techniczne, lokalowe i kadrowe, o takiej formie zajęć — tłumaczył podczas rozmowy wicekurator.

Rekomendacja przekaże władzę w ręce dyrektorów. To oni będą decydować, których uczniów obejmie nauczanie zdalne, a których stacjonarne.

- Proszę też zwrócić uwagę, że nie mówię o osobach zaszczepionych czy niezaszczepionych, tylko o uczniach objętych kwarantanną i nieobjętych kwarantanną — podkreślił wicekurator.

Obecnie COVID-19 wywołuje chaos w szkołach. Uczniowie z dnia na dzień są wysłani do domów. Planowane zalecenia mają uspokoić ich sytuację.

Według wicekuratora oświaty rekomendacja będzie brzmiała następująco:

- Umożliwienie uczniom, którzy nie zostali skierowani na kwarantannę lub izolację domową, udziału w zajęciach pozalekcyjnych na terenie szkoły, a w miarę możliwości organizacyjnych, m.in. technicznych, lokalowych, kadrowych, także w zajęciach obowiązkowych w trybie stacjonarnym

Źródło: warszawa.wyborcza.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Wiceminister zdrowia o szczepieniach 5-latków

  • Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Informujemy, komu należą się pieniądze

  • Minister Edukacji i Nauki ogłosił zmiany w szkołach. Wzrośnie subwencja oświatowa

Czy wiesz jakie są pierwsze objawy ciąży?

Pytanie 1 z 5

Jakie dolegliwości mogą pojawić się na początku ciąży?

Niespotykane imiona dzieci Halejcio, Bardowskiej i Kowalczyk. Komenda nadał kultowe imię synowi

Slajd 1 z 4

Syn Justyny Kowalczyk towarzyszy jej w treningach

Justyna Kowalczyk niedawno została mamą, ale jak pokazuje w mediach społecznościowych, bardzo szybko wróciła do aktywności sportowej. W treningach towarzyszy jej syn, któremu nadała imię Hugo.Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Szkoła

Szkoła

Ministerstwo edukacji wydało komunikat ws. funkcjonowania przedszkoli i szkół w Polsce

Czytaj więcej >

Szkoła

Apel wiceprezydent stolicy. Będą zmiany w szkołach?

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauka zdalna w Polsce. Minister edukacji przekazał wieści

Czytaj więcej >

Szkoła

Dane o nauce zdalnej w Polsce

Czytaj więcej >

Szkoła

Ważny komunikat ministra edukacji dla uczniów. Chodzi o Laboratoria Przyszłości

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauka zdalna i stacjonarna w Polsce. Jest decyzja

Czytaj więcej >