Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Przed ciążą > Coraz więcej kobiet zachodzi w gwiezdne ciąże. Na czym to polega?
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 18.08.2023 13:27

Coraz więcej kobiet zachodzi w gwiezdne ciąże. Na czym to polega?

Gwiezdna ciąża, test ciążowy
Fot. Canva

Chciałabyś, aby twoje dziecko było waleczne i odważne, czy marzy ci się ciche i spokojne? Jak się okazuje wiele mam, nie zostawia tego, jaki będzie maluch przypadkowi. Słyszałaś pojęcie gwiezdna ciąża"? Coraz więcej rodziców się na nią decyduje.

Choć niechętnie się do tego przyznajemy, wiele osób wierzy w horoskopy. Astrologia nie jest potwierdzona badaniami naukowymi, ale  to nie przeszkadza milionom osób na całym świecie utożsamiać pewnych cech ze znakami zodiaku. I tu pojawia się "gwiezdna ciąża", czyli planowanie zapłodnienia tak, aby dziecko przyszło na świat pod konkretnym znakiem zodiaku.

Co to jest gwiezdna ciąża?

To zaplanowanie poczęcia dziecka tak, aby urodziło się w czasie, gdy obowiązuje konkretny znak zodiaku. Czasem rodzice pragną, by dziecko było spod tego samego znaku co oni. Innym razem wybierają go na podstawie przypisywanych do znaku cech. Np. chcąc zostać rodzicem małego przywódcy, planują poczęcie dziecka tak, aby było zodiakalnym Lwem. 

Choć dla wielu to może być śmieszne i absurdalne, to ankieta przeprowadzona przez firmę Angara, zdaje się potwierdzać popularność zjawiska. Gdy Angara wypuściła linię biżuterii inspirowaną astrologię, zapytała swoich odbiorców, co o tym myślą. Aż 53 proc. ankietowanych potwierdziło, że wierzy w horoskopy, a 20 proc. deklarowało, że zaplanuje gwiezdną ciążę.

Green Beans (59).jpg

Jak zaplanować gwiezdną ciążę

To wcale nie jest takie proste, jak się wydaje. Nie wystarczy obliczyć 40 tygodni wstecz. Choć przyjmuje się, że prawidłowa ciąża trwa właśnie tyle, to zdarzają się przecież porody przedwczesne, a także te po terminie. Nawet jeśli masz możliwość zaplanować cesarskie cięcie ze wskazań medycznych, musisz wziąć pod uwagę jeszcze kilka rzeczy.

Po pierwsze zajście w ciąży zależy od cyklu menstruacyjnego. Jeśli akurat będziesz jajeczkować w połowie października, to równie duże szanse, jak na urodzenie lwa, nasz też na powiększenie rodziny o zodiakalnego raka. A jeśli wierzysz w astrologię, to pewnie wiesz, że ich żywioły są przeciwstawne - dosłownie to ogień i woda. Możesz też nie zajść w ciążę w pierwszym miesiącu starań.

Czy znak zodiaku ma wpływ na charakter dziecka

Tak, jak pisaliśmy wyżej: nie ma na to naukowych dowodów. Jednak skoro tak wiele osób w to wierzy, może jest w tym ziarnko prawdy? Np. poczęte dziś dziecko urodziłoby się w połowie maja, byłoby więc zodiakalnym bykiem. Jednak jeśli jajeczkowanie nastąpi za półtora tygodnia - urodzisz zodiakalne bliźniaki.

Wszyscy rodzice, niezależnie od swojego spojrzenia na astrologię zgodnie przyznają, że najważniejsze, żeby dziecko było zdrowe. A kiedy przytulisz je do serca, jego znak zodiaku nie będzie miał żadnego znaczenia. 

Zobacz także: 

Jak nawiązać więź z niemowlakiem? Na pewno nie słuchając głupich rad

Dziecko urodzone w wakacje wyróżnia się na tle innych. Ma szansę na wielki sukces

W sierpniu urodzisz... prezesa. Po trudnej końcówce ciąży czeka cię niezwykłe rodzicielstwo