portalparentingowy.pl
Czekamy na Gzuba

fot. materiały prasowe

Czekamy na Gzuba 2022. Fundacja Matecznik o projekcie stworzonym dla przyszłych rodziców

23 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Ciąża i opieka nad noworodkiem nigdy nie są łatwe — wie o tym każdy młody rodzic. Często początkującym mamom i tatom brakuje podstawowej wiedzy dotyczącej porodu i etapów rozwoju malucha. Na pomoc przychodzi im Fundacja Matecznik, która już od kilku lat organizuje cykle spotkań "Czekamy na gzuba". Poprosiliśmy przedstawicieli organizacji, aby opowiedzieli nam trochę więcej o swoim przedsięwzięciu.

Portal Parentingowy: Co skłoniło Państwa do stworzenia projektu Czekamy na Gzuba?

Fundacja Matecznik: Chciałyśmy, by dostęp do najbardziej rzetelnej wiedzy na temat ciąży, porodu i laktacji był dostępny dla kobiet i ich partnerów bezpłatnie. Wiemy, że nie wszyscy wykładowcy w szkołach rodzenia aktualizują swoją wiedzę, czasami opierają się na tej zdobytej wiele lat temu. Nie zawsze podejmowane są tak istotne tematy jak plan porodu, temat ochrony krocza, czy przebieg cięcia cesarskiego. Chciałyśmy stworzyć kompleksowy zestaw spotkań dla przyszłych rodziców, by przygotować ich do porodu i początków rodzicielstwa.


Dlaczego tego typu spotkania są potrzebne przyszłym rodzicom?

W ramach projektu "Czekamy na Gzuba" przyszli rodzice spotykają się z najlepszymi ekspertami w danej dziedzinie i zdobywają rzetelną wiedzę, okraszoną pozytywnym nastawieniem z odrobiną poczucia humoru. Nawet jeśli spotkania odbywają się on-line (na razie tak jest), kończą oni webinaria pełni nie tylko wiedzy, ale i dobrego nastawienia.


Co można zyskać dzięki udziałowi w projekcie? Jaka wiedza zostanie przekazana uczestnikom?

Jeden cykl webinariów to 8 spotkań z tematyki przebiegu porodu, metod łagodzenia bólu porodowego, ochrony krocza, cięcia cesarskiego, połogu, laktacji, rozwoju niemowlęcia oraz komunikacji z noworodkiem. Dodatkowo, w ramach projektu zaplanowane są spotkania z położnymi ze wszystkich 4 poznańskich porodówek, które odpowiedzą na pytania dotyczące procedur panujących w poznańskich szpitalach.


Z czyjej wiedzy będą mogli skorzystać uczestnicy spotkań?

Ekspertami w spotkaniach w ramach projektu są położne, ginekolożka, konsultantka laktacyjna, instruktorka masażu shantala, doula oraz fizjoterapeuta. 

Kto i jak może zapisać się do udziału w projekcie?

Projekt sfinansowany jest ze środków budżetowych Miasta Poznania i dedykowany jest mieszkańcom Poznania. Na każde spotkanie obowiązuje rejestracja on-line. Wszystkie webinaria znajdują się na naszej stronie www - https://fundacjamatecznik.pl/nasze-dzialania/czekamy-na-gzuba-2022/, stronie Clickmeeting - https://fundacjamatecznik.clickmeeting.com/ oraz fanpage'u - https://www.facebook.com/FundacjaMatecznik.

Projekt Fundacji Matecznik będzie trwał do końca 2022 roku. Obecnie kończy się kolejny cykl spotkań, a następny zaplanowany jest na maj-czerwiec. Serdecznie zapraszamy do udziału!

7 rzeczy, których rodzice zabraniają dzieciom. Popełniają gigantyczny błąd

“Zostaw to, bo się skaleczysz!”, “Uważaj, bo spadniesz!” “Nie ruszaj, bo się pobrudzisz”... Takie słowa często rodzice kierują do swoich dzieci. Czasem jednak ich troska jest nadmierna i zapominają o tym, że dziecko po prostu potrzebuje poznawać swoje możliwości i ograniczenia, aby się rozwijać.

Zobacz galerię >

Młodzieżowy slang. Czy na pewno wiesz, o czym mówi twoje dziecko?

Pytanie 1 z 4

Co oznacza słowo "boomer"?

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Tagi:

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Ciąża i poród

Czy w ciąży można jeść parmezan? Odpowiadamy

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Czy można jeść kiwi w ciąży?

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Czy kobiety czują moment zapłodnienia? Pierwsze objawy ciąży można łatwo pomylić

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Czy można jeść oscypek w ciąży? Lepiej uważać

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Fioletowy motyl przy łóżeczku noworodka. Ma bardzo smutną symbolikę

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Sesja zdjęciowa z porodu. Nietypowy trend zyskuje popularność

Czytaj więcej >