Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Ile wypada wrzucić do koperty na Komunię? Chrzestni mogą się zdziwić
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 24.04.2022 18:18

Ile wypada wrzucić do koperty na Komunię? Chrzestni mogą się zdziwić

komunia
fot. fotokostic, canva.com

Ile wypada włożyć do koperty na Komunię? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które otrzymały zaproszenie na udział w ceremonii. Dla niektórych to wyjątkowo drażliwy temat ze względu na spłycanie tego duchowego wydarzenia. Jednak dla większości wciąż nie wchodzi w grę przyjście na Komunię bez koperty.

To, ile pieniędzy wypada podarować dziecku w dniu jego Pierwszej Komunii Świętej, uzależnione jest m.in. od stopnia pokrewieństwa. Najwięcej do koperty zwykle wkładają dziadkowie oraz rodzice chrzestni. Jednak najważniejsze jest, aby pamiętać, że prezenty nie są tutaj najważniejsze i podarować taki, na jaki nas po prostu stać.

Ile włożyć do koperty na Komunię w 2022 roku?

Chociaż prezenty nie są najważniejszym elementem Komunii i nie jest dobrze robić zbyt drogich upominków, które mogłyby zdominować uroczysty charakter wydarzenia, to jednak każdy chce obdarować dziecko w tym ważnym dla niego dniu.

Pieniądze to wciąż najczęściej wybierany prezent dla dziecka z okazji Komunii. Istnieje taka niepisana zasada, że każdy daje tyle na, ile go stać. Jednak wiele osób chciałoby znać jakieś ramy, aby mniej więcej się zorientować w darowanych kwotach, zanim podejmą własną decyzję.

Prezent na Komunię

Faktem jest, że zorganizowanie Komunii to spory wydatek dla rodziców. Dlatego dylemat związany z ilością włożonych do koperty pieniędzy co roku powraca. Najwięcej zazwyczaj wręczają dziadkowie i rodzice chrzestni. Przeważnie są to sumy w wysokości od 500 do 1500 zł.

Od bliskiej rodziny dzieci pierwszokomunijne otrzymują zwykle około 300-400 zł. Dalsza rodzina i znajomi wręczają kwoty z rzędu 100 - 200 zł. Średnio w Polsce na prezent komunijny przeznacza się 300-500 zł.

Niektórzy goście decydują się na kupienie konkretnych prezentów, zamiast dawania pieniędzy. Jeżeli szukasz pomysłu na komunijny prezent, to możesz zainspirować się tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Tagi: komunia