portalparentingowy.pl
komunia

fot. SilviaJansen, canva.com

Podpowiadamy, co dać dziecku w prezencie na Pierwszą Komunię

21 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Maj to okres, w którym dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Dla dziecka i jego rodziców jest to ważny dzień, do którego szykują się już kilka miesięcy wcześniej. Zaproszeni goście także się przygotowują i szukają odpowiednich prezentów.

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie religijne, ale podobnie jak z okazji chrztu czy ślubu tradycyjnie wręcza się wtedy prezenty. Dla wielu powinny mieć one charakter pamiątkowy, dla innych praktyczny, a jeszcze inni wybierają opcję koperty z pieniędzmi.

Prezent na Komunię

Popularnym prezentem komunijnym jest złota biżuteria. Szczególnie wybierana jest dla dziewczynek, ale nie tylko. Złote medaliki, krzyżyki czy zegarki kupowane są także dla chłopców. Dziewczynki otrzymują poza tym jeszcze kolczyki lub bransoletki. Takie prezenty stanowią wartościową pamiątkę na całe życie.

Z okazji Pierwszej Komunii bardzo często wręczane są również dewocjonalia, czyli najróżniejsze przedmioty związane z wiarą chrześcijańską. Mogą być one samodzielnym prezentem lub dodatkiem do koperty czy jakiegoś innego podarunku. Zaproszeni goście wybierają piękne wydanie Pisma Świętego lub popularną w ostatnich latach Biblię w formie komiksu, a także obrazy święte, figurki religijne czy różańce.

In Vitro canva PRO

Para pozwała klinikę leczenie niepłodności. Stwierdzili, że płód nie jest z nimi spokrewniony

CZYTAJ DALEJ

Co kupić na Komunię?

Jednak prezenty, które wydają się najbardziej cieszyć samych zainteresowanych, czyli dzieci, to gadżety elektroniczne i sprzęt transportu indywidualnego. Dużym zainteresowaniem cieszą się laptopy, tablety, smartfony, gry i akcesoria dla graczy, a nawet drobna elektronika, czyli np. głośniki czy słuchawki.

Popularnym prezentem kupowanym z okazji Pierwszej Komunii Świętej od lat jest rower, chociaż wypierany jest przez sprzęty elektroniczne, to nie został jeszcze całkiem wyeliminowany. Poza rowerem wybierane są także hulajnogi elektryczne oraz rolki.

Znaczną część stanowią osoby, które postanawiają w ramach prezentu wręczyć dziecku kopertę z pieniędzmi, co na pewno także jest dobrym rozwiązaniem. W końcu nikt nie wie lepiej, czego pragnie i potrzebuje dziecko, niż ono samo i jego rodzice.

O tym, ile włożyć do koperty na Komunię, piszemy tutaj

Zobacz zdjęcia:

7 rzeczy, których rodzice zabraniają dzieciom. Popełniają gigantyczny błąd

“Zostaw to, bo się skaleczysz!”, “Uważaj, bo spadniesz!” “Nie ruszaj, bo się pobrudzisz”... Takie słowa często rodzice kierują do swoich dzieci. Czasem jednak ich troska jest nadmierna i zapominają o tym, że dziecko po prostu potrzebuje poznawać swoje możliwości i ograniczenia, aby się rozwijać.

Zobacz galerię >

Młodzieżowy slang. Czy na pewno wiesz, o czym mówi twoje dziecko?

Pytanie 1 z 4

Co oznacza słowo "boomer"?

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Tagi:

Wioleta PirógAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Życie rodzinne

Zmiany w programie 500 plus. Szef klubu PIS potwierdza doniesienia

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Mama 4 plus. Komu przysługuje emerytura za urodzenie dzieci?

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

City break z dzieckiem. Czy jechać z maluchem do dużego miasta?

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Raport. Tyle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Zmiany w wypłatach 500 plus. Wejdą w życie już w czerwcu

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Podpowiadamy, w co ubrać się na Komunię dziecka

Czytaj więcej >