Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Podpowiadamy, co dać dziecku w prezencie na Pierwszą Komunię
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 21.04.2022 18:58

Podpowiadamy, co dać dziecku w prezencie na Pierwszą Komunię

komunia
fot. SilviaJansen, canva.com

Maj to okres, w którym dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Dla dziecka i jego rodziców jest to ważny dzień, do którego szykują się już kilka miesięcy wcześniej. Zaproszeni goście także się przygotowują i szukają odpowiednich prezentów.

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie religijne, ale podobnie jak z okazji chrztu czy ślubu tradycyjnie wręcza się wtedy prezenty. Dla wielu powinny mieć one charakter pamiątkowy, dla innych praktyczny, a jeszcze inni wybierają opcję koperty z pieniędzmi.

Prezent na Komunię

Popularnym prezentem komunijnym jest złota biżuteria. Szczególnie wybierana jest dla dziewczynek, ale nie tylko. Złote medaliki, krzyżyki czy zegarki kupowane są także dla chłopców. Dziewczynki otrzymują poza tym jeszcze kolczyki lub bransoletki. Takie prezenty stanowią wartościową pamiątkę na całe życie.

Z okazji Pierwszej Komunii bardzo często wręczane są również dewocjonalia, czyli najróżniejsze przedmioty związane z wiarą chrześcijańską. Mogą być one samodzielnym prezentem lub dodatkiem do koperty czy jakiegoś innego podarunku. Zaproszeni goście wybierają piękne wydanie Pisma Świętego lub popularną w ostatnich latach Biblię w formie komiksu, a także obrazy święte, figurki religijne czy różańce.

Co kupić na Komunię?

Jednak prezenty, które wydają się najbardziej cieszyć samych zainteresowanych, czyli dzieci, to gadżety elektroniczne i sprzęt transportu indywidualnego. Dużym zainteresowaniem cieszą się laptopy, tablety, smartfony, gry i akcesoria dla graczy, a nawet drobna elektronika, czyli np. głośniki czy słuchawki.

Popularnym prezentem kupowanym z okazji Pierwszej Komunii Świętej od lat jest rower, chociaż wypierany jest przez sprzęty elektroniczne, to nie został jeszcze całkiem wyeliminowany. Poza rowerem wybierane są także hulajnogi elektryczne oraz rolki.

Znaczną część stanowią osoby, które postanawiają w ramach prezentu wręczyć dziecku kopertę z pieniędzmi, co na pewno także jest dobrym rozwiązaniem. W końcu nikt nie wie lepiej, czego pragnie i potrzebuje dziecko, niż ono samo i jego rodzice.

O tym, ile włożyć do koperty na Komunię, piszemy tutaj

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy: