Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Kompletnie pijana 13-latka. Koleżanki uciekły w popłochu
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 27.03.2024 08:22

Kompletnie pijana 13-latka. Koleżanki uciekły w popłochu

radiowóz
Fot. Portal Parentingowy

Uwagę poznańskich strażniczek miejskich patrolujących tereny rekreacyjne przy jeziorze Kierskim zwróciły uciekające na ich widok dwie nastolatki. Dziewczyny zostawiły koleżankę i oddaliły się pospiesznie.

13-letnia dziewczynka, którą funkcjonariuszki zastały nad wodą, była tak upojona alkoholem, że nie była w stanie samodzielnie stać. 

Kompletnie pijana nastolatka nad poznańskim jeziorem

Funkcjonariuszki straży miejskiej w Poznaniu patrolowały tereny rekreacyjne nad jeziorem Kierskim w sobotę 23 marca 2024 roku. Ich uwagę zwróciła trójka nastoletnich dzieci, które na ich widok zaczęły się dziwnie zachowywać. Dwie uciekły, jedna nie była w stanie iść z koleżankami.

Strażniczki miejskie przyznały, że dziewczynka była tak pijana, że nie była w stanie samodzielnie stać, logicznie rozmawiać, ani nawet podać swoich danych. Nie wiadomo, w jakim wieku były jej koleżanki, ani skąd dzieci miały alkohol.

Kopia – Marta L - 2024-03-27T075522.623.png
Fot. Mapy Google

Wezwano pogotowie

Strażniczki zdecydowały o wezwaniu policji i pogotowia, na miejscu bardzo szybko pojawił się także ojciec 13-latki. Dziecko zostało przewiezione do szpitala. 

Niepokoi nie tylko fakt, że dziecko było w stanie tak poważnego upojenia, ale także fakt, że dziewczynkom udało się zdobyć alkohol. 

Polskie nastolatki piją za dużo

Choć zgodnie z prawem osoba nieletnia nie może kupić alkoholu, to dzieci są bardzo kreatywne w tej kwestii. Wiele eksperymentów społecznych pokazuje, że nie ma większego problemu, żeby nastolatki, które poproszą przypadkowych przechodniów, by kupili im piwo, czy wino otrzymały taką pomoc.

Często dzieci podbierają też mocniejsze alkohole z domowych zasobów. A te często są przepastne i łatwo dostępne. Polacy zaczynają pić za wcześnie i piją za dużo. Stawiamy alkohol na stole w święta, na rodzinnych obiadach, a nawet bez okazji. Normalizujemy to, co wcale normalne nie jest. A dzieci uczą się przez naśladowanie. Niestety nie tylko tego, co dobre. 

Przedwczesna inicjacja

Alkohol jest trucizną, nie ma bezpiecznej ilości dla niedojrzałego układu nerwowego. Osoby, które rozpoczynają inicjację alkoholową przed 15 r.ż mają największe szanse, by popaść w uzależnienie. Spożywanie w młodym wieku nawet niewielkich ilości alkoholu bezpowrotnie sieje spustoszenie w układzie nerwowym.

Dziecko nie tylko powinno wiedzieć, że zakaz spożywania alkoholu wynika z twojej troski i miłości, ale także nie mieć w domu dostępu do napojów wyskokowych, jeśli przechowujecie takie w domu. Stosujmy tu zasadę ograniczonego zaufania. A przede wszystkim - dawajmy dobry przykład. 

Zobacz także:

Pijana niania zajmowała się dzieckiem. Rodzice mogli pójść do więzienia

Pijana 12-latka na placu zabaw. Musiała interweniować straż miejska

Na widok policjantów rzuciła się do ucieczki. Nawet nie obejrzała się na dziecko

Polub PortalParentingowy.pl na Facebooku i bądź z nami na bieżąco!