Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Kraków: trwa walka o życie noworodka. Zaraził się COVID-19, jego stan jest poważny
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 16.11.2021 01:00

Kraków: trwa walka o życie noworodka. Zaraził się COVID-19, jego stan jest poważny

Dziecko w szpitalu
fot. facebook.com/lidia.stopyra

W krakowskim szpitalu pod opieką lekarzy znajduje się kilkutygodniowy chłopiec zarażony COVID-19. Dziecko jest w ciężkim stanie i walczy o życie. Informację przekazała ordynator Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii.

Kilkutygodniowy chłopiec trafił do szpitala po zakażeniu koronawirusem. Teraz jest pod stałą opieką medyków. Rodzice noworodka nie byli zaszczepieni przeciw COVID-19.

Noworodek zaraził się koronawirusem

- Mały kilkutygodniowy chłopczyk. Bez obciążeń. Ciężki przebieg Covid-19. Kolejny dzień na tlenie w wysokim przepływie. Kable, kabelki, sondy, wkłucia… Minimalizujemy ból, ale całkiem się nie da. Kilkanaście podanych leków — niektóre „stare”, ale niektóre takie, z którymi mamy małe doświadczenie. Wszystkie mają działania uboczne, wszystkie mają swoją toksyczność. Prawie sto pobranych badań — bo trzeba monitorować funkcje nerek, wątroby, szpiku, płuc, serca.. Ale musimy je stosować, bo to jest ratowanie życia. Umordowana Matka 14 dobę pochylona nad łóżeczkiem dziecka. Płacze.. - opisuje sytuację na Facebooku Lidia Stopyra, ordynator Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii krakowskiego Szpitala Miejskiego im. Stefana Żeromskiego.

Chłopiec trafił do szpitala po zakażeniu koronawirusem. Maluch ma zaledwie kilka tygodni, niedawno przyszedł na świat. Dziecko jest w ciężkim stanie, lekarze codziennie walczą o jego życie. Co gorsza, leki obciążają jego organy wewnętrzne. Ordynator przyznaje, że każdego dnia patrzy na cierpienie rodziców. Poruszona zwróciła się z apelem do Polaków.

Rodzice noworodka nie byli zaszczepieni

Według informacji przekazanych przez Lidię Stopyrę nikt z opiekunów noworodka nie był zaszczepiony. Tragicznej sytuacji dałoby się zatem uniknąć. Ordynator zaapelowała do Polaków, aby dbali o zdrowie swoje oraz bliskich i szczepili się przeciwko COVID-19.

- W domu- wszyscy niezaszczepieni… Takich dzieci jest więcej. W ciąży można się zaszczepić przeciw Covid-19. Szczepienie jest bezpieczne. Wiemy to na pewno, bo na świecie podano już ponad 7 miliardów dawek szczepionek. Kobietom w ciąży miliony. Wytworzone po szczepieniu przeciwciała przechodzą przez łożysko do dziecka i chronią je w pierwszych miesiącach życia. Zaszczep się! Noś maskę! Chroń siebie i innych, przede wszystkim tych najsłabszych

Zobacz post:

Źródło: edziecko.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy: