Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > Mama Pięcioraczków apeluje o pomoc: "Każda ilość się przyda"
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 17.01.2024 13:43

Mama Pięcioraczków apeluje o pomoc: "Każda ilość się przyda"

Mama Pięcioraczków apeluje o pomoc
Fot. Instagram Pięcioraczki z Horyńca

Pięcioraczki z Horyńca, to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych bobasów w Polsce. Kiecy blisko rok temu media ogłosiły ich narodziny, wszyscy trzymaliśmy za nie kciuki. Mnogie ciąże  są obarczone ogromnym ryzykiem, a do tego trzeba rozwiązać je wcześniej. Mamy więc do czynienia ze skrajnym wcześniactwem.

Za rodziną wiele ciężkich chwil. Państwo Dominika i Vincent Clarck musieli pożegnać jednego z synów, drugi musiał przejść poważną operację. Mama 12-ki dzieci również miała kłopoty ze zdrowiem. Lada dzień - 12 lutego pięcioraczki kończą rok. Z tej okazji ich mama wystosowała do internautów ważny apel.

Pięcioraczki z Horyńca - wielkie wyzwanie

Mieszkająca na Podkarpaciu rodzina wychowywała już siedmioro dzieci. Jednak pani Dominika i jej mąż Vincent marzyli o kolejnym dziecku. Wkrótce okazało się, że urodzi się nie jedno, a pięcioro niemowląt. Rodzina z ekscytacją, ale i niepokojem czekała na rozwiązanie. Ostatecznie poród odbył się 12 lutego 2023 roku w Krakowie. Rozpoczęła się walka.

Rodzina powiększyła się o dwóch chłopców i trzy dziewczynki. Maluszki otrzymały imiona: Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy. To był 28 tc. Walka była nierówna, wkrótce Polskę obiegła smutna wieść - Henry James zmarł. Wciąż trwała walka o życie jego brata. Charles, zwany Czarusiem miał dziurkę w sercu. Z zapartym tchem śledziliśmy jego walkę. Do tego doszła jeszcze operacja kolana pani Dominiki. Nie było lekko. Wciąż nie jest.

Relacja z codzienności

Pani Dominika jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie na co dzień pokazuje, jak wygląda życie jej wyjątkowej rodziny. Dzieli się codziennością, kłopotami, ale też często opowiada o tym, jak rozwiązuje codzienne problemy, jak choćby te zdrowotne

Choć życie z taką gromadką zdecydowanie nie jest łatwe, kobieta zaraża uśmiechem i nie traci optymizmu. Na samym Instagramie jej konto obserwuje już ponad 70 tys. osób, na TikToku ponad 170 tys.! Nic dziwnego, że z okazji zbliżających się pierwszych urodzin pięcioraczków, to właśnie do nich zaapelowała pani Clarck.

Mama pięcioraczków z Horyńca apeluje o pomoc

Kilka dni temu maluszki skończyły 11 miesięcy i dziś rodzina szykuje się na ich pierwsze urodziny. Ponieważ ta gromadka budzi sympatię wielu osób, ich mama zdecydowała się poprosić z tej okazji o bardzo konkretny prezent dla swoich dzieci. Na Instagramie napisała tak:

Nasze pięcioraczki kończą dziś 11 miesięcy, a już za miesiąc roczek z tej okazji organizujemy akcje pod tytułem “Paczka mleczka dla pięcioraczka” - każda ilość się przyda, opakowania małe duże wysłane bezpośrednio do nas na adres Pięcioraczki, Puchacze 13, 37-620 Horyniec-Zdrój.

Mleko bebilon 1 advance pronutra.

Każdemu kto może przyłączyć się do akcji bardzo serdecznie dziękujemy.
 

Liczy się każda pomoc

Gdyby choć co druga osoba, która obserwuje rodzinę przysłała małe opakowanie mleka - powstałby zapas, który bez wątpienia odciążyłby rodzinę finansowo. Jednak pojawiły się też wątpliwości, czemu “jedynka”, skoro dzieci kończą rok? 

Odpowiedź znajdziemy w komentarzach. Po pierwsze wcześniaki obowiązuje tzw. wiek korygowany, po drugie ze względu na historię medyczną mogą wymagać bardziej złożonego odżywiania, a więc mleka początkowego.

Kilka z komentujących osób zwróciło też uwagę, że coraz częściej położne i pediatrzy zalecają utrzymanie karmienia mlekiem modyfikowanym początkowym, aż do pierwszych urodzin zdrowego dziecka. Mowa tu oczywiście o niemowlętach, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione mlekiem matki. 

Zobacz także:

Mama Pięcioraczków schudła 15 kilogramów! Zdradza, w czym tkwi jej sekret

Katar zniknie w jeden dzień. Mama pięcioraczków zdradza swój sposób na infekcje

Mama pięcioraczków zdradza przepis na naturalny antybiotyk. Ten składnik to hit