Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Mama Pięcioraczków padła ofiarą oszustwa. Dominika ostrzega innych
Marta Uler
Marta Uler 18.03.2024 09:30

Mama Pięcioraczków padła ofiarą oszustwa. Dominika ostrzega innych

Dominika Clarke
Fot. instagram.com/clarke_dozen/

Dominika Clarke Dozen, czyli słynna mama pięcioraczków, prowadzi kilka profili na Instagramie, które cieszą się dużą popularnością. Mają setki tysięcy obserwujących. Perypetie tej niezwykłej rodziny są dla ludzi po prostu bardzo ciekawe. 

Niestety, ktoś postanowił to wykorzystać i to w dodatku do nieuczciwych celów. Podszywając się pod Mamę Pięcioraczków, usiłuje wyłudzać pieniądze. Dominika Clarke nie ma zamiaru tak tego zostawić. Zgłosiła sprawę na policję.

Ktoś chce wykorzystać jej popularność

Nie brakuje oszustów w sieci. Boleśnie przekonała się o tym ostatnio Dominika Clarke Dozen, czyli słynna mama pięcioraczków. Okazuje się, że ktoś podszył się pod nią, założył fałszywe konto, i korzystając z jej popularności, chce po prostu zarobić. 

Pani Dominika opublikowała na ten temat przejmujący post, w którym ostrzega swoich fanów, by uważali i byli czujni:

"Drodzy państwo, od kilku dni otrzymuję od was mnóstwo wiadomości dotyczących pewnego konta, które zostało założone pod moim imieniem i które to konto namawia do inwestycji finansowych” - mówi Mama Pięcioraczków. Nie powinniśmy dać się zwieść. 

Po czym poznać, które konto jest prawdziwe?

Słynna mama podkreśla, by być ostrożnym. Jak poznać, które konto jest prawdziwe, a które to oszustwo? “Jest tam moje stare zdjęcie, na którym jestem jeszcze bardzo gruba i mają bardzo mało followersów. Wszystkie nazywają się Dominika Clarke. Mogą stanowić dla was niebezpieczeństwo, dlatego bardzo proszę, bądźcie bezpieczni w sieci i zwracajcie uwagę na to, ile te konta mają obserwujących i kiedy zostało założone” – wyjaśnia i dodaje: ”Rzadko komentuję, a te fałszywe konta cały czas piszą komentarze. Bardzo na to uważajcie i bądźcie czujni”.

Prawdziwe konta pani Dominiki, to: 

  • Dominika Maria Clarke – jest to konto prywatne (1,2 tys. obserwujących), 
  • Pięcioraczki_z_Horyńca (86 tys. obserwujących),
  • Clarke_Dozen (ponad 7100 obserwujących). 

“Zgłosiłam sprawę do Facebooka, wielokrotnie, ale Facebook nic z tym nie zrobił” – mówi pani Dominika. ”Zgłosiłam też sprawę do cyberprzestrzeni, czyli organu ścigającego przestępstwa w sieci i na policję. Nie wiem, co jeszcze zrobić. Pierwszy raz znalazłam się w takiej sytuacji”.

"Bądźcie ostrożni w sieci” - uczula Dominika Clarke

O Dominice Clarke usłyszeliśmy ponad rok temu, kiedy to na świat przyszły pięcioraczki. Był to w końcu ewenement. Takie porody to rzadkość. Gdy wkrótce umarło jedno z dzieci, wszyscy przeżywaliśmy razem z nią i z jej mężem tę stratę. Państwo Clarke-Dozen, którzy łącznie mają 11 dzieci, są bardzo wspierani przez Polaków. 

Ich historia nie tylko wzrusza. Jest także po prostu ciekawa. Jak żyje się z taką gromadką? Jak pokonuje się codzienne trudności? Jak radzi sobie wielodzietna mama w takich sytuacjach jak chociażby śniadanie, czy obiad? A choroba któregoś z dzieci? To dlatego z takim zainteresowaniem śledzimy perypetie tej rodziny. Ale teraz musimy wyostrzyć zmysły, by przypadkiem nie paść ofiarą oszustwa. 

Zobacz także:

Już spakowani. Mama pięcioraczków podała termin przeprowadzki na koniec świata

Mama Pięcioraczków chudnie w oczach. Zrzuciła już 30 kg!

Mama pięcioraczków z Horyńca gorzko o relacjach z rodziną. “Nikt nam nie pomaga”

Polub PortalParentingowy.pl na Facebooku i bądź z nami na bieżąco