Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Mama pobiegła do policjanta błagać o pomoc. Jej dziecko połknęło niebezpieczną substancję
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 30.11.2021 01:00

Mama pobiegła do policjanta błagać o pomoc. Jej dziecko połknęło niebezpieczną substancję

Chojnice
fot. chojnice.policja.gov.pl/

"Policjant z Czerska wraz z chojnickimi funkcjonariuszami ruchu drogowego pilotowali do szpitala matkę z 9-miesięcznym synem" - taki komunikat czytamy stronie chojnickiej policji. Chłopiec potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej. Szybka reakcja funkcjonariuszy uratowała mu życie.

Wszystko wydarzyło się 29 listopada w godzinach popołudniowych. Roztrzęsiona kobieta miała podbiec do radiowozu i poprosić funkcjonariuszy o pomoc. Jej 9-miesięczny syn połknął żelową kostkę do WC.

Mama poprosiła policjantów o pomoc

W poniedziałek 29 listopada koło godziny 14:30 matka z 9-miesięcznym dzieckiem została zauważona przez policjantów. Rozemocjonowana kobieta poprosiła funkcjonariuszy o pomoc. Jej syn połknął żelową kostkę do WC. Potrzebował jak najszybszej pomocy medycznej.

- Prosiła o pomoc w szybkim pilotażu 9-miesięcznego dziecka do szpitala, które jak się okazało połknęło żelowy krążek do WC.  Z uwagi na to, że w żelu znajduje się substancja żrąca, niezbędna była natychmiastowa pomoc medyczna — czytamy w oficjalnym komunikacie chojnickiej policji.

Matka była przerażona

- Policjant na co dzień pracujący w zespole do spraw wykroczeń po sprawdzeniu, czy dziecko się nie dławi i nie wymaga natychmiastowej pomocy, niezwłocznie podjął decyzję o wykonaniu asysty podczas przejazdu na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Powiadomił również o interwencji oficera dyżurnego chojnickiej Policji.

Dziecko ostatecznie trafiło pod opiekę medyków. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie. Życiu dziecko nie zagraża już niebezpieczeństwo. Wszystko dzięki szybkiej reakcji policjantów.

- Mundurowi wiedzieli, że liczy się każda minuta i bezpiecznie zapewnili szybki dojazd przez zakorkowane miasto do szpitala. Dzięki skoordynowanym działaniom policjantów chłopiec otrzymał natychmiastową pomoc specjalistów — informuje policja.

Źródło: tvn24.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy: